Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Położnictwo, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest zdecydowanie najtrudniejszy pod względem ilości godzin spędzonych na uczelni i nauki, w kolejnych latach jest o wiele luźniej. szczególnie przytłaczające są zajęcia praktyczne w szpitalu, które najczęściej zaczynają się o 7. Bywały jednak takie tygodnie gdzie w ogóle nie było ani zajęć ani nauki także można też się czasem ponudzić ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Mamy koło naukowe przyszłe położne, które umożliwia działalność naukową oraz społeczną. Poziom nauczania wysoki i zgodny z wytycznymi różnych towarzystw. Co do zorganizowania to chyba pod tym względem nie ma idealnej uczelni, ale sposoby zaliczenia zawsze były przejrzyste

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy i inni nauczyciele akademiccy przedmiotów położniczych bardzo na plus, nie robią pod górkę, jedynie trzeba uważać na panią z farmakologii. Relacje miedzy studentkami (na roku mam same dziewczyny) ciężki, bardzo stereotypowo pod względem relacji kobiecych.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań/ pokoi ciągle rosną, nie są adekwatne do warunków mieszkalnych, to chyba największy minus studiowania w Gdańsku

Życie w mieście

Najlepszą opcją na dojazd na gumed są tramwaje, autobusy przepełnione i wiecznie spóźnione, ciężko ze znalezieniem miejsca do parkowania (nawet na płatnym parkingu). Poza tym sporo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję ani wyboru uczelni ani kierunku, w trakcie studiów zakochałam się w położnictwie, które jest teraz moją pasją. Myślę, że to nie jest kierunek dla osób które kompletnie nie wiedzą co robić w życiu, albo byle skończyć studia żeby rodzice się odczepili. Nie twierdzę, że trzeba mieć od razu wielką pasję do położnictwa, ale warto choć trochę wiedzieć jak to wygląda.

Położnictwo, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok nie jest taki straszny jak go opisują, ja osobiście spodziewałam się o wiele więcej nauki a pierwszy semestr jest pod tym względem naprawdę okej, najwięcej trzeba było się uczyć z anatomii ale prowadzący są bardzo uprzejmi i zależy im aby wszyscy zdali, główny problem jest w tym ze zajęcia często trwają łącznie 8-11 godzin dziennie i całe dnie spędza się na uczelni, ciężej zaczyna się podczas drugiego semestru ponieważ przedmioty są obszerniejsze a drugi semestr trwa tylko 7 tygodni i nauki jest więcej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie wiem jakie możliwości daje mi uczelnia, ale uważam ze po skończeniu tego kierunku można dobrze zarabiać, jeśli znajdzie się prace poza szpitalem publicznym. Zawsze też jest możliwość wyjazdu za granicę gdzie położne są bardzo szanowane i zarabiają sporo.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Pośród studentów jest super, każdy się wspiera. Większość wykładowców tez próbuje nam pomagać i zależy im żebyśmy zaliczyli egzaminu, natomiast problem pojawia się z położnymi, niektóre są świetne i bardzo zachęcają do zawodu, ale zawsze trafi się ktoś kto będzie chciał nam podkładać kłody pod nogi. Największym minusem całej uczelni jest brak komunikacji, często są sytuacje kiedy następują jakieś zmiany a my nie jesteśmy o nich informowani, albo musimy załatwiać sobie sami niektóre sprawy a nikt nam nie powiedział jak to zrobić.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajem mieszkania jest dość drogi 850-1100 zł.

Życie w mieście

Komunikacja miejska w Gdańsku jest tragiczna, co kilka dni są opóźnienia, wypadki itd., jest dużo możliwości spędzania wolnego czasu ale jeśli ktoś jest imprezową osobą to raczej kluby tutaj nie są zbyt interesujące.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru kierunku, pomimo iż chce zrobić jeszcze jeden w całkowicie innej dziedzinie, ale zainteresowałam się położnictwem i chciałabym skończyć licencjat. Gdybym miała wybierać jeszcze raz wybrałabym położnictwo, ale nie wiem czy wybrałabym Gdańsk, uważam ze są o wiele bardziej przyjemne do życia miasta w Polsce.