Nowe zbiory zadań do matury 2018 - konkurs!

Wydawnictwo Biomedica zgodziło się na udostępnienie kilku zestawów nowych opracowań maturalnych jako nagrody w konkursie jaki dla Was przygotowałem. Konkurs odbędzie się na fanpage'u strony i wyłoni aż 6 zwycięzców. Szczegóły dotyczące konkursu wraz regulaminem oraz opisem nagród znajdziecie w dalszej części artykułu. Gorąco zachęcam do udziału! :)

Bądź jak CKE!

Konkurs zatytułowany jest "Bądź jak CKE". Dlaczego? Wszystko wyjaśni zadanie konkursowe :) Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę wygrania cennych nagród należy spełnić dwa poniższe punkty:

  1. Polajkować post konkursowy udostępniony i przypięty na fanpage'u strony (https://www.facebook.com/BiologHelp/).
  2. W komentarzu do wyżej wymienionego posta (nie pod jego udostępnieniami na innych stronach) zamieścić skonstruowane przez siebie zadanie maturalne dotyczące dowolnego działu biologii.

Zatem trzeba wczuć się w pracę osoby układającej majowy arkusz ;). Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno zadanie konkursowe. Powinno być ono poprawne merytorycznie (takie, na które da się ułożyć odpowiedź i klucz, a także można uznać, że sprawdza wiedzę lub umiejętności), zgodne z ogólnie przyjętą netykietą (nieobraźliwe i bez wulgaryzmów) i nie powinno zawierać więcej niż dwóch podpunktów (może być też bez podpunktów, tylko samo pytanie). Zadania przewidujące zawartość schematów czy tabel można zamieścić w postaci czytelnej grafiki. Cała jednak treść zadania, grafik, tabel czy innych elementów powinna zostać stworzona samodzielnie. Prace konkursowe, w których posłużono się cudzymi elementami (za wyjątkiem grafik i tekstów dostępnych w domenie publicznej lub odpowiednio podpisanych na licencji CC - np. z Wikipedii) będą dyskwalifikowane.

Jeżeli uzbiera się odpowiednia liczba dobrych prac opublikuję je na niniejszej stronie oraz jej fanpage'u w formie arkusza maturalnego dostępnego dla wszystkich odwiedzających :). Zatem dzięki wspólnej pracy możecie nie tylko wygrać nagrody, lecz także opracować grupowo dodatkowy materiał maturalny, do czego zachęcam!

Do kiedy?

Prace konkursowe można zgłaszać do 13.12.2017 r. W ciągu kolejnych maksymalnie 5 dni prace zostaną ocenione i wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Kto zdobędzie nagrodę?

Wyróżnienie pracy (a zatem nagrodę) będzie można uzyskać na dwa sposoby:

  • Trzy najciekawsze prace do nagrodzenia wyłonię osobiście.
  • Pozostałe 3 nagrody otrzymają uczestnicy z największą liczbą lajków (liczą się też oznaczenia "super") przy swoim zadaniu konkursowym (komentarzu), a zatem zostaną wybrani przez społeczność Facebookową. Warunkiem wyróżnienia jest jednak poprawność formalna (wypowiedź musi mieć charakter zadania maturalnego) i brak rażących błędów merytorycznych.

W wypadku gdyby moja ocena pokrywała się z oceną społeczności, nagrodę otrzymuje osoba wybrana przeze mnie oraz osoba następna co do kolejności pod względem liczby uzyskanych lajków.

Nagrody!

Czas na krótki opis nagród jakie można uzyskać w konkursie:

Biologia zbiór zadań matura 2018, Wyd. Biomedica, 2017, tomy 1-3 (dwa komplety)

Trzytomowy zbiór zadań maturalnych z biologii, zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2005-2017, wraz z pełnymi odpowiedziami. Zbiory kompleksowo przedstawiają zagadnienia z zakresu biologii komórki, bakterii i wirusów, protistów, botaniki, zoologii, anatomii i fizjologii człowieka, metabolizmu i biochemii, doświadczeń biologicznych, genetyki i biotechnologii, ekologii i ewolucjonizmu. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały, przy czym każdy rozdział został poprzedzony repetytorium służącym do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie http://biomedica.edu.pl/zbior-zadan-z-biologii-matura-2018.htm.

Fragmenty poszczególnych tomów można natomiast zobaczyć pod poniższymi linkami:

Chemia zbiór zadań matura 2018, Wyd. Biomedica, 2017, tomy 1-2 (dwa komplety)

Dwutomowy zbiór zadań z chemii zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2008-2017, wraz z odpowiedziami. Tom 1 przedstawia zagadnienia z zakresu chemii nieorganicznej, tom 2 z zakresu chemii organicznej. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały. Dodatkowo w tomie drugim znajdują się 3 próbne arkusze maturalne.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie http://biomedica.edu.pl/zbior-zadan-z-chemii-matura-2018.htm.

Fragmenty poszczególnych tomów można natomiast zobaczyć pod poniższymi linkami:

Matura na cito - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2017 (dwie książki)

Matura na cito to nowa seria dla maturzystów. Publikacja zawiera dziesięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z pełnymi odpowiedziami. Publikacja została wzbogacona o kalendarz maturalny z rozpisanym materiałem z biologii na każdy dzień od 30.10.2017 do samego egzaminu. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres materiału obowiązujący na maturze wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wskazówki i porady ułatwiające naukę do matury.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie http://biomedica.edu.pl/matura-na-cito-biologia-2018.htm.

Fragmenty opracowania dostępne są natomiast pod poniższym linkiem:

Polecam zapoznanie się z powyższymi propozycjami :)

Końcowe uwagi

Powyższe nagrody zostaną rozesłane do zwycięzców konkursu usługą "Paczka w ruchu", a więc do wybranych przez zwycięzców punktów odbioru (kiosków ruchu). Przed przystąpieniem do konkursu gorąco polecam zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu, który znajdziecie w załączniku do niniejszego artykułu. Powyższe informacje są co prawda najważniejsze, jednak skrótowe stąd dla lepszego zrozumienia zasad i zwiększenia szans na wygraną regulamin to lektura obowiązkowa. Zachęcam także do lajkowania fanpage'a strony biologhelp, aby być na bieżąco z ewentualnymi kolejnymi tego typu akcjami. Powodzenia! :)

Załączniki: