Nowe zbiory zadań do matury 2020 - konkurs!

Podobnie jak w poprzednich latach przygotowałem dla Was konkurs we współpracy z wydawnictwem Biomedica, które udostępniło swoje nowe opracowania maturalne z biologii i chemii jako nagrody. Konkurs odbędzie się na fanpage’u strony, a książki powędrują aż do 8 wyłonionych zwycięzców. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i opis nagród znajdziecie w dalszej części artykułu. Zachęcam do udziału!

Konkurs został zakończony.

Ciekawi biologii

Tytuł konkursu "Ciekawi biologii" nawiązuje do zadania konkursowego, a należy do niego:

  1. Polajkowanie posta konkursowego udostępnionego na fanpage'u Facebookowym strony (https://www.facebook.com/BiologHelp/).
  2. Przesłanie na adres krótkiego tekstu (ok. 200-500 słów) opisującego mało popularne i interesujące zdaniem Was zagadnienie biologiczne, ciekawostkę biologiczną, nowe odkrycie itp. Tekst powinien zawierać tytuł i odniesienie do wykorzystanego źródła.
  3. Zamieszczenie w komentarzu do wspomnianego posta tytułu przesłanej pracy.

Mam nadzieję, że nie zabraknie Wam ciekawych informacji, którymi chcielibyście się podzielić :) Każdy uczestnik może bowiem zgłosić do 3 prac konkursowych, z których jednak tylko najlepsza może być nagrodzona. Co więcej dodatkowe punkty (3 na 20 możliwych do uzyskania) można otrzymać za lajki przy tytule swojej pracy w komentarzach do posta konkursowego.

Przesłane prace powinny być twórczością własną, nie zawierającą kopi cudzych tekstów. Nie dozwolone jest również stosowanie wyrażeń powszechnie uznanych za wulgarne i obraźliwe - prace zawierające takie wyrażenia będą dyskwalifikowane.

Do kiedy?

Prace konkursowe można zgłaszać do godz. 24:00 dnia 2.12.2019 r. Wyniki ogłoszone zostaną dnia 4.12.2019 r.

Kto zdobędzie nagrodę?

Nagrodzonych zostanie 8 osób z najwyżej ocenionymi pracami z uwzględnieniem dodatkowych punktów za lajki. Każda praca zostanie oceniona w skali 20 punktowej. Podczas oceny brane pod uwagę będą następujące aspekty pracy:

  • Poprawność merytoryczna
  • Poprawność stylistyczna i gramatyczna
  • Subiektywnie pojęte aspekty informacyjne i edukacyjne tekstu
  • Obecność odesłania do literatury źródłowej (również tekstów dostępnych online) i jej jakość
  • Dodatkowe 0-3 punkty za liczbę lajków (bądź innych pozytywnych oznaczeń) pod tytułem pracy udostępnionym w komentarzu pod postem konkursowym.

Nagrody!

Oto krótki opis nagród jakie można uzyskać w konkursie:

Biologia zbiór zadań matura 2020-2022, Wyd. Biomedica, 2019, tomy 1-4 (dwa komplety, dla dwóch pierwszych miejsc)

Czterotomowy zbiór zadań maturalnych z biologii, zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2005-2019, wraz z pełnymi odpowiedziami. Zbiory kompleksowo przedstawiają zagadnienia z zakresu biologii komórki, bakterii i wirusów, protistów, botaniki, zoologii, anatomii i fizjologii człowieka, metabolizmu i biochemii, doświadczeń biologicznych, genetyki i biotechnologii, ekologii i ewolucjonizmu. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały, przy czym każdy rozdział został poprzedzony repetytorium służącym do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/biologia/biologia-zbior-zadan-matura-2020-tom-1-tom-4.

Chemia zbiór zadań matura 2020-2022, Wyd. Biomedica, 2019, tomy 1-3 (dwa komplety, dla miejsca 3 i 4)

Trzytomowy zbiór zadań z chemii zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2008-2019, wraz z odpowiedziami. Zbiory zawierają zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia, wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności kojarzenia faktów oraz całościowego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy, przez co idealnie wpasowują się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały. Zbiory zostały wzbogacone o przykładowe rozwiązania wszystkich zadań obliczeniowych oraz repetytorium służące do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/chemia/chemia-zbior-zadan-matura-2020-tom-1-tom-3/.

Matura na cito Biologia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 (dwie książki, dla miejsc 5 i 6)

Publikacja zawiera dziesięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z pełnymi odpowiedziami. Publikacja została wzbogacona o kalendarz maturalny z rozpisanym materiałem z biologii. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres materiału obowiązujący na maturze wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wskazówki i porady ułatwiające naukę do matury.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/biologia/biologia-matura-na-cito-probne-arkusze-maturalne.

Matura na cito Chemia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 (dwie książki, dla miejsc 7 i 8)

Publikacja zawiera dziewięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z odpowiedziami oraz pełnymi rozwiązaniami do zadań obliczeniowych. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres obowiązującego materiału wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/chemia/chemia-matura-na-cito-probne-arkusze-maturalne.

Polecam zapoznanie się z powyższymi propozycjami :)

Końcowe uwagi

Powyższe nagrody zostaną rozesłane do zwycięzców konkursu usługą "Paczka w ruchu", a więc do wybranych przez zwycięzców punktów odbioru (kiosków ruchu). Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu, który znajdziecie w załączniku do niniejszego artykułu. Powyższe informacje są co prawda najważniejsze, jednak skrótowe stąd dla lepszego zrozumienia zasad i zwiększenia szans na wygraną regulamin to lektura obowiązkowa. Zachęcam także do lajkowania fanpage'a strony biologhelp, aby być na bieżąco z wszelkimi aktualnościami i innymi organizowanymi przez nas akcjami. Powodzenia! :)

Załączniki: