GENialne - projekt edukacyjny dla ciekawych genetyki

Chciałbym przedstawić Wam interesujący projekt edukacyjny, który powstał w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".

Dwa słowa o twórczyniach projektu GENialne

Projekt prowadzony jest przez 3 uczennice LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Julia, Marta i Hanna, bo to o nich mowa, postanowiły stworzyć projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ich głównym celem jest przybliżenie młodym ludziom wpływu genetyki na różne aspekty życia, obejmujące zarówno dziedziczność cech i skłonności, jak i nowe technologie oraz badania prowadzone w tej dziedzinie.

Co to Zwolnieni z Teorii?

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zamiast wkuwać teorię, uczestnicy realizują własne projekty społeczne, zdobywając cenne doświadczenie i zmieniając swoje otoczenie. Więcej informacji znajdziecie na stronie zwolnienizteorii.pl.

Czego się spodziewać, gdzie szukać?

W ramach projektu GENialne powstały kanały mediach społecznościowych, na których najdziecie posty i materiały dotyczące różnorodnych zagadnień związanych z genetyką. Chcesz dowiedzieć się jakie nietypowe cechy można odziedziczyć? A może zastanawiasz się czy terapia genowa może przywrócić słuch głuchoniememu dziecku? Jeżeli tego typu pytania rozbudzają Twoją ciekawość odwiedź śmiało poniższe kanały:

instagram.com/gen_ialne
facebook.com/profile.php?id=61555649731108
tiktok.com/@gen_ialne

Poniżej przykładowe posty:

Zachęcam do odwiedzenia kanałów projektu GENialne i odkrywania fascynującego świata genetyki!