Nowe zbiory zadań do matury 2019 - konkurs!

Ponownie we współpracy z wydawnictwem Biomedica przygotowałem dla Was konkurs, w którym do wygrania będą nowe opracowania maturalne z biologii i chemii. Konkurs odbędzie się na fanpage’u strony, a książki powędrują aż do 8 wyłonionych zwycięzców. Szczegóły dotyczące konkursu, regulaminu i nagród znajdziecie w dalszej części artykułu. Zachęcam do udziału!

Matura na luzie

Tytuł konkursu "Matura na luzie" nawiązuje do zadania konkursowego, a należy do niego:

  1. Polajkowanie posta konkursowego udostępnionego na fanpage'u Facebookowym strony (https://www.facebook.com/BiologHelp/).
  2. Zamieszczenie w komentarzu do wspomnianego posta własnego mema / śmiesznej grafiki nawiązującej do chemii lub biologii (rozumianych jako przedmioty szkolne) lub do egzaminu maturalnego z tych przedmiotów.

Podejdźmy zatem na luzie i z humorem do matury i zmagań biolchemów :) Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną grafikę konkursową, której nie może edytować po zgłoszeniu. Zabronione jest także publikowanie treści wulgarnych i niesmacznych - prace takie będą dyskwalifikowane. Memy powinny być twórczością własną.

Do kiedy?

Prace konkursowe można zgłaszać do 8.12.2018 r. Wyniki ogłoszone zostaną następnego dnia po zakończeniu konkursu.

Kto zdobędzie nagrodę?

Wyróżnienie pracy (a zatem nagrodę) będzie można uzyskać na dwa sposoby:

  • 4 najciekawsze prace do nagrodzenia wyłonię osobiście.
  • Pozostałe 4 nagrody otrzymają uczestnicy z największą liczbą lajków (bądź innych pozytywnych oznaczeń) przy swoim zadaniu konkursowym (komentarzu), a zatem zostaną wybrani przez społeczność Facebookową

W wypadku gdyby moja ocena pokrywała się z oceną społeczności, nagrodę otrzymuje osoba wybrana przeze mnie oraz osoba następna co do kolejności pod względem liczby uzyskanych lajków. W ten sposób powstaną dwie listy osób nagrodzonych, zaś nagrody będą przyznawane w kolejności zgodnej z poniżą listą nagród (od miejsca 1 do 4 dla każdej z list nagrodzonych uczestników).

Nagrody!

Również i nagrody mogą pomóc w podejściu na luzie do matury. Oto krótki opis nagród jakie można uzyskać w konkursie:

Biologia zbiór zadań matura 2019, Wyd. Biomedica, 2018, tomy 1-3 (dwa komplety)

Trzytomowy zbiór zadań maturalnych z biologii, zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2005-2018, wraz z pełnymi odpowiedziami. Zbiory kompleksowo przedstawiają zagadnienia z zakresu biologii komórki, bakterii i wirusów, protistów, botaniki, zoologii, anatomii i fizjologii człowieka, metabolizmu i biochemii, doświadczeń biologicznych, genetyki i biotechnologii, ekologii i ewolucjonizmu. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały, przy czym każdy rozdział został poprzedzony repetytorium służącym do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie http://www.biomedica.edu.pl/zbior-zadan-z-biologii-matura-2019.htm.

Chemia zbiór zadań matura 2019, Wyd. Biomedica, 2018, tomy 1-2 (dwa komplety)

Dwutomowy zbiór zadań z chemii zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2008-2018, wraz z odpowiedziami. Tom 1 przedstawia zagadnienia z zakresu chemii nieorganicznej, tom 2 z zakresu chemii organicznej. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały. Zbiory zostały wzbogacone o przykładowe rozwiązania wszystkich zadań obliczeniowych.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie http://www.biomedica.edu.pl/zbior-zadan-z-chemii-matura-2019.htm.

Matura na cito Biologia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 (dwie książki)

Matura na cito to nowa seria dla maturzystów. Publikacja zawiera dziesięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z pełnymi odpowiedziami. Publikacja została wzbogacona o kalendarz maturalny z rozpisanym materiałem z biologii. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres materiału obowiązujący na maturze wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wskazówki i porady ułatwiające naukę do matury.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie http://www.biomedica.edu.pl/matura-na-cito-biologia-2018.htm.

Matura na cito Chemia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 - NOWOŚĆ (dwie książki)

Matura na cito to nowa seria dla maturzystów. Publikacja zawiera dziewięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z odpowiedziami oraz pełnymi rozwiązaniami do zadań obliczeniowych. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres obowiązującego materiału wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej. Książka stanowi nowość wydawnictwa i trafi do sprzedaży w dniu 30.11.2018 r.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie http://www.biomedica.edu.pl/matura-na-cito-chemia.htm.

Polecam zapoznanie się z powyższymi propozycjami :)

Końcowe uwagi

Powyższe nagrody zostaną rozesłane do zwycięzców konkursu usługą "Paczka w ruchu", a więc do wybranych przez zwycięzców punktów odbioru (kiosków ruchu). Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu, który znajdziecie w załączniku do niniejszego artykułu. Powyższe informacje są co prawda najważniejsze, jednak skrótowe stąd dla lepszego zrozumienia zasad i zwiększenia szans na wygraną regulamin to lektura obowiązkowa. Zachęcam także do lajkowania fanpage'a strony biologhelp, aby być na bieżąco z ewentualnymi kolejnymi tego typu akcjami. Powodzenia! :)

Załączniki: