NEURONUS IBRO Neuroscience Forum 2022

NEURONUS IBRO Neuroscience Forum to międzynarodowa konferencja neurobiologiczna, którą po raz kolejny objąłem patronatem medialnym. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat konferencji oraz do wzięcia w niej udziału, szczególnie studentów i kandydatów na studia zainteresowanych naukami neurobiologicznymi!

O konferencji

W 2022 r. odbędzie się już XII edycja międzynarodowej konferencji Neuronus IBRO Neuroscience Forum. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń poświęconych neurobiologii w Europie, a poprzednie edycje zgromadziły w sumie ponad 3000 uczestników z 26 państw.

W ramach wydarzenia przewidziane są wykłady, prezentacje prac własnych, sesje plakatowe, a także warsztaty. Te ostatnie odbędą się w dzień poprzedzający konferencję (14 października) i będą dotyczyły analizy danych naukowych oraz perspektyw kariery w neurobiologii. Główne bloki tematyczne konferencji to: Biological Neuroscience, Cognitive Neuroscience, Medical Session/ Medical Case Reports, Computational Neuroscience. Na konferencji spotkamy się zarówno z rozważaniami o neurobiologicznych podstawach miłości, jak i tymi o roli kory wzrokowej u osób niewidomych. Poznamy też wpływ zdrowego stylu życia na inteligencję czy proces starzenia się. Wydarzenie jest doskonałą szansą dla młodych entuzjastów neurobiologii do zaprezentowania własnych badań i zainteresowań w formie posteru lub ustnej prezentacji.

Organizatorzy konferencji przewidzieli również dodatkowe wydarzenie w dniach 21-23.10.2022 o nazwie Brainhack. Podczas tego wydarzenia uczestnicy z poszczególnych zespołów rywalizują w zadaniach obliczeniowych związanych z neurobiologią. Celem Brainhack jest poznanie nowych, entuzjastycznych naukowców, nawiązanie nowych przyjaźni w środowisku akademickim, nauka, dzielenie się wiedzą na temat eksploracji danych, uczenia maszynowego i badań nad mózgiem. Udział w tym dodatkowym wydarzeniu jest bezpłatny.

Kiedy i gdzie?

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17.10.2022 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Brainhack odbędzie się w dniach 21-23.10.2022.

Szczegóły

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie neuronusforum.pl.