NeuronuSound - podcast neurobiologiczny

Chciałem się z Wami podzielić bardzo ciekawym podcastem o tematyce neurobiologicznej. W artykule znajdziecie podstawowe informacje o podcaście oraz możliwość odsłuchania dotychczasowych odcinków. Zachęcam do zwrócenia uwagi na to inspirujące źródło ciekawych informacji o naszym mózgu.

Słowo o twórcach

Podcast NeuronuSound jest dziełem grupy studentów neurobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, członków Studenckiego Koła Naukowego Neuronus. Ania, Karolina, Zofia, Dominik i Asia realizują swój pomysł na wyniesienie wiedzy neurobiologicznej poza mury uczelni w formie przystępnego i ciekawego podcastu.

O czym jest NeuronuSound?

Podcast stanowi zbiór rozmów ze specjalistami i cenionymi osobistościami z różnych dziedzin nauki związanych z ludzkim mózgiem. Rozmowy prowadzone są w ciekawy sposób, w przyjaznej, luźnej atmosferze i dotyczą tematów mogących zainteresować szerokie grono odbiorców, nie tylko stricte zainteresowanych neurobiologią. Przykładowo pod tytułami takimi jak "Czy od Nutelli rośnie mózg?" czy "Czy symfonia Beethovena może zmienić Twoje życie?" kryją się ciekawe rozmowy o wpływie diety oraz muzyki na nasze mózgi. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tej poznawczej przygodzie, niezależnie jak blisko jest Wam do neurobiologii - warto ;) Poniżej znajdziecie listę dotychczasowych odcinków podcastu z możliwością ich odsłuchu.

Gdzie odsłuchać?

Podcast dostępny jest na Spotify oraz na Google Podcasty. Możecie także zajrzeć na profil Instagramowy twórców NeuronuSound.

A oto lista odcinków z możliwością odsłuchu: