Biologia sądowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki mniej niż w liceum ogólnikowo, ale jak mam porównywać ilość nauki biologii na studiach a w liceum, no to na studiach jest jej zdecydowanie więcej; czasu wolnego zostaje na pewno weekend + jeden dzień w tygodniu wolny; do zaliczenia wystarczą rzetelne notatki z wykładów (ja w ogóle nie korzystam z książek).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jest problem z praktykami, zapewne dlatego, iż kierunek jest nowy i jestem pierwszym rokiem, ale poziom zajęć jest w porządku, jest możliwość wielu spotkań i niedługo utworzymy koło naukowe, po zakończeniu kierunku planuję iść na płatny kurs.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Tutaj znalazłam swoich przyjaciół :D oczywiście istnieje egoizm oraz wyścig szczurów, ale w mniejszym stopniu niż w liceum; wykładowcy bardzo idą nam na rękę jeżeli mowa o terminach zaliczeń i ewentualnych poprawkach.

Jak jest z mieszkaniem?

Za 1300 zł da się znaleźć kawalerkę/mieszkanie dwupokojowe wraz z opłatami i w dogodnej lokalizacji.

Życie w mieście

Toruń sam w sobie jest miastem obowiązkowym do zwiedzenia. Dojazd na uczelnie jest łatwy (istnieje tramwaj, który podjeżdża pod same drzwi uczelni i przejeżdża całe miasto, włącznie z centrum). Znajdują się też rowerki miejskie, sporo ścieżek rowerowych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Mnie się studia podobają i na pewno nie żałuję wyboru ani kierunku ani uczelni. Wielu osobom może nie podpasować ze względu na dość dużą liczbę przedmiotów do wykucia, ale to już indywidualne cechy.