Ekonomia, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nakład pracy nie jest ogromny. Na pewno trzeba skupić się na najbardziej istotnych przedmiotach typu matematyka, mikro i makroekonomia i statystyka. Pozostałe przedmioty przychodzą raczej łatwo. Na matematyce i statystyce odpada najwięcej studentów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo dużo kół naukowych i konferencji. Możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach Erasmusa. Biblioteka wydziałowa dobrze wyposażona, ewentualnie biblioteka główna uzupełnia braki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Raczej nie panuje wyścig szczurów ale wszystko zależy od ludzi na roku. Wykładowcy też są różni, niektórych uwielbiam innych będę przeklinać do końca życia. Ogólnie rzecz biorąc więcej pozytywnych doświadczeń niż negatywnych.

Życie w mieście

Komunikacja miejska na uczelnię świetna z każdego zakątka miasta (oprócz drugiej strony Wisły). Miasteczko studenckie, ale jednak dość małe. Można spodziewać się imprez i wydarzeń kulturalnych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru kierunku, a szczególnie specjalizacji. Polecam analizy rynkowe dla wszystkich, którzy lubią matematykę. Bardzo miłe panie z dziekanatu, organizacja roku akademickiego przyjemna, zazwyczaj wolne piątki.