Informatyka, Politechnika Częstochowska - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jeżeli kończysz kierunek szkoły średniej z rozszerzeniem informatyki to poradzisz sobie bez problemu na pierwszym roku. Najwięcej jest matematyki oraz wprowadzenie do programowania w c++ oraz algorytmika. Najważniejsze to nie poddać się na analizie matematycznej ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na tym kierunku jak chcesz to większość profesorów pomoże Ci z poznaniem danego tematu, jednak pamiętać trzeba że studia to przede wszystkim własna nauka. Jeżeli jesteś chętn* to uczelnia pomaga zdobyć też praktyki np. na wakacje, przed obowiązkowymi praktykami w 3 roku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścigu szczurów tutaj nie ma. Każdy uczy się jak chce, jednym zależy na stypendium, drugim na zdaniu a jeszcze innym na tym żeby nauczyć się jak najwięcej z danej dziedziny, którą chcą kontynuować potem ;)

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik na rok akademicki 22/23 kosztuje 400-420 zł/ miesiąc. Akademik to zbiór wszystkich studentów i wiadomo, można trafić na imprezowiczów albo spokojne osoby. Jak któraś grupa Ci nie pasuje to zawsze możesz dogadać się z kierowniczką obiektu, aby się zamienić, więc bez strachu.

Życie w mieście

Jeżeli mieszkasz w akademiku, to na uczelnie masz wszędzie blisko, max 400m do przejścia. Przy samej Politechnice jest linia tramwajowa i linia autobusów miejskich, więc wszędzie można się bezproblemowo dostać :) Jest pare klubów obok, np. Porter gdzie można wypić piwo ze znajomymi czy zagrać w bilarda lub obejrzeć mecz.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli nie chcesz wyjść z uczelni "korposzczurem" ani nie chcesz też nic nie robić na studiach to polecam ten kierunek ;)