Mechanika i Budowa Maszyn, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki nie ma wcale aż tak dużo. Momentami trzeba przysiąść i nauczyć się na kolokwium/wejściówkę. Najwięcej czasu zabierają sprawozdania. Prowadzący w dużej mierze są w porządku i są dla studentów, z reguły sympatyczni i pomocni. Zależnie od wybranej specjalizacji w kolejnych latach ilość nauki się zwiększa, ale jak bardzo - nie wiem. Jest wystarczająco dużo czasu, aby obok nauki rozwijać swoje własne zainteresowania.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć wysoki, w tempie i materiale przyswajalnym dla przeciętnej osoby bez dużego wysiłku. Biblioteka posiada bardzo duży księgozbiór. Minusem jest mało eventów organizowanych przez uczelnie (konferencje, spotkania, itp.) Uczelnia daje duże możliwości odnośnie zatrudnienia po specjalizacjach (pilotaż samolotowy, śmigłowcowy, obrabiarki CNC, diagnostyka samochodowa).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście wykładowców i asystentów jest w porządku, gorzej ze studentami, gdyż występuje ich tutaj cały przekrój społeczny. Na specjalizacje najbardziej oblegany (pilotaż samolotowy) jest wyścig szczurów. Poza tym jest ok.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik dostępny od 2018, raczej problemu z mieszkaniami/pokojami nie ma, ale ceny dosyć wysokie, od ok. 400 zł za pokój (bez mediów).

Życie w mieście

Małe miasto, komunikacja miejska jest, ale z niej zbyt często nie korzystam. Na spędzanie wolnego czasu nie ma wiele ciekawych miejsc. Jest Chełmski Park Wodny, parę dobrych restauracji/knajpek jak np. Champions, MacKenziee, Toscania, Crazy Horse, ale szału pod tym względem nie ma. Duży plus to Green Velo przebiegające przez miasto i jezioro Żółtańce pod miastem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnię polecam, specjalizacje dostosowane do rynku pracy, zajęcia w przyzwoitej formie. Nie trzeba zakuwać bez zrozumienia, tu raczej wszystko zostanie każdemu wyjaśnione. Daje duże perspektywy w przyszłości (opinie od osób ze starszych roczników).