Pedagogika, Instytut Studiów Podyplomowych - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ja studiowałam akurat pedagogikę specjalną. Bardzo łatwo było się wdrożyć, na pierwszym roku jest sporo zajęć i zadań stricte praktycznych (zresztą tak samo jest na każdym roku). To jest ogromny plus tej uczelni. Po jej ukończeniu wychodzi się nie tylko z suchą wiedzą ale również z przydatnymi umiejętnościami.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia poza świetnymi zajęciami organizuje także wiele ciekawych szkoleń a wybór tematyczny jest ogromny! Ja jestem osobą, która oprócz obowiązkowej wiedzy lubi zrobić coś dodatkowego, bo to przydaje się w przyszłości. Ciężko było z tego nie skorzystać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera wymarzona. Relacje student - wykładowca bez żadnych zarzutów, zawsze miło, kulturalnie i na wesoło. Żadnych utrudnień przy zaliczeniach i złych humorków jak to często bywa - przynajmniej mi się nie zdarzyło. Jeżeli chodzi o moją grupę to zawsze wspieraliśmy się nawzajem w nauce i wszyscy byli raczej pomocni a co najlepsze z większością mam kontakt do teraz!

Jak jest z mieszkaniem?

Łatwo można znaleźć tanie i ładne mieszkanie gdzieś blisko uczelni, z tym nie miałam żadnego problemu.

Życie w mieście

Tychy akurat w mojej ocenie są świetne pod kątem zamieszkania. Rozwinięta infrastruktura, miasto zadbane i wszystko pod ręką - ogólnie 10/10

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Szczerze polecam to miejsce. Cena jest stosunkowo niska a wiedza tam zdobyta bezcenna. Absolutnie nie żałuję, wręcz jestem szczęśliwa, że podjęłam taki a nie inny wybór. Krótko mówiąc - nabywanie i rozwijanie umiejętności, super ludzie i mega atmosfera.