Zbiory zadań do matury 2021 - konkurs!

konkurs tak się uczę grafika

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu organizowanego przy współpracy z wydawnictwem Biomedica. Do wygrania są zbiory zadań maturalnych z biologii i chemii wspomnianego wydawnictwa. Spośród uczestników konkursu wyłonimy aż 8 nagrodzonych! Więcej szczegółów niżej.

Konkurs został zakończony.

Konkurs "Tak się uczę"

W tym roku dla odmiany konkurs odbywa się na Instagramie. Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. Polajkować post konkursowy dostępny na profilu instagramowym strony biologhelp.pl (https://www.instagram.com/biologhelp.pl/)
  2. Zaobserwować profile instagramowe biologhelp.pl i wydawnictwo_biomedica
  3. Wykonać zadanie konkursowe polegające na zapostowaniu na swoim profilu Instagramowym zdjęcia/grafiki wraz z opisem, przedstawiającej szeroko rozumiany sposób nauki Uczestnika. Post może przedstawiać zarówno warunki nauki, wykorzystywane materiały jak i schemat działań edukacyjnych. Aby praca była brana pod uwagę w Konkursie należy oznaczyć @biologhelp.pl i @wydawnictwo_biomedica w poście - w grafice i opisie do niej oraz zamieścić hasztagi: #taksieucze #biologhelp #biomedica
  4. Napisać komentarz do posta konkursowego na profilu instagramowym strony biologhelp.pl potwierdzający wykonanie zadania konkursowego i chęć wzięcia udziału w konkursie (np. „Zrobione”, „Biorę udział w konkursie” itp.)

Każdy uczestnik może zgłosić 3 posty, zwiększając tym samym swoją szansę na wygraną!

Post biorący udział w konkursie musi być dostępny publicznie, a wszystkie opisane powyżej warunki powinny zostać spełnione najpóźniej do godziny 24:00 dnia 4.12.2020 oraz pozostać spełnione co najmniej do czasu ogłoszenia wyników konkursu.

Do kiedy?

Prace konkursowe można zgłaszać do godz. 24:00 dnia 4.12.2020 r. Wyniki ogłoszone zostaną dnia 6.12.2020 r.

Kto zdobędzie nagrodę?

Nagrody otrzyma 8 uczestników konkursu. 4 uczestników zostanie wybranych komisyjnie za najciekawszy post, natomiast 4 takie same nagrody powędrują do osób, których posty uzyskały największą liczbę polubień. W ten sposób każdy ma podwójną szansę na zdobycie nagrody :)

Nagrody!

Oto krótki opis nagród jakie można uzyskać w konkursie:

Biologia zbiór zadań matura 2020-2022, Wyd. Biomedica, 2019, tomy 1-4 (dwa komplety, dla dwóch pierwszych miejsc – w ocenie Organizatora i publiczności - za największą liczbę polubień)

Czterotomowy zbiór zadań maturalnych z biologii, zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2005-2019, wraz z pełnymi odpowiedziami. Zbiory kompleksowo przedstawiają zagadnienia z zakresu biologii komórki, bakterii i wirusów, protistów, botaniki, zoologii, anatomii i fizjologii człowieka, metabolizmu i biochemii, doświadczeń biologicznych, genetyki i biotechnologii, ekologii i ewolucjonizmu. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały, przy czym każdy rozdział został poprzedzony repetytorium służącym do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/biologia/biologia-zbior-zadan-matura-2020-tom-1-tom-4.

Chemia zbiór zadań matura 2020-2022, Wyd. Biomedica, 2019, tomy 1-3 (dwa komplety dla drugich miejsc - w ocenie Organizatora i publiczności - za największą liczbę polubień)

Trzytomowy zbiór zadań z chemii zarówno autorskich jak i z matur wydanych przez CKE w latach 2008-2019, wraz z odpowiedziami. Zbiory zawierają zadania, które zmuszają maturzystę do myślenia, wymagają nie tylko wiedzy na poziomie rozszerzonym, ale także umiejętności kojarzenia faktów oraz całościowego wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy, przez co idealnie wpasowują się w nowe trendy wyznaczane przez CKE. Pytania zostały posegregowane tematycznie w rozdziały. Zbiory zostały wzbogacone o przykładowe rozwiązania wszystkich zadań obliczeniowych oraz repetytorium służące do nauki i powtórki kluczowych zagadnień.

Więcej informacji na temat tego wydania można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/chemia/chemia-zbior-zadan-matura-2020-tom-1-tom-3/.

Matura na cito Biologia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 (dwie książki dla trzecich miejsc - w ocenie Organizatora i publiczności) - za największą liczbę polubień)

Publikacja zawiera dziesięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z pełnymi odpowiedziami. Publikacja została wzbogacona o kalendarz maturalny z rozpisanym materiałem z biologii. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres materiału obowiązujący na maturze wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wskazówki i porady ułatwiające naukę do matury.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/biologia/biologia-matura-na-cito-probne-arkusze-maturalne.

Matura na cito Chemia - próbne arkusze egzaminacyjne, Wyd. Biomedica, 2018 (dwie książki dla czwartych miejsc - w ocenie Organizatora i publiczności - za największą liczbę polubień)

Publikacja zawiera dziesięć próbnych arkuszy maturalnych, wraz z odpowiedziami oraz pełnymi rozwiązaniami do zadań obliczeniowych. Dodatkowo w książce można znaleźć informator maturalny CKE, zakres obowiązującego materiału wg. Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat tej pozycji można znaleźć na stronie https://biomedica.edu.pl/chemia/chemia-matura-na-cito-probne-arkusze-maturalne.

Polecam zapoznanie się z powyższymi propozycjami :)

Końcowe uwagi

Powyższe nagrody zostaną rozesłane do zwycięzców konkursu usługą "Paczka w ruchu", a więc do wybranych przez zwycięzców punktów odbioru (kiosków ruchu). Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu, który znajdziecie w załączniku do niniejszego artykułu. Powyższe informacje są co prawda najważniejsze, jednak skrótowe stąd dla lepszego zrozumienia zasad i zwiększenia szans na wygraną regulamin to lektura obowiązkowa. Powodzenia! :)