Wyniki ankiety rozwojowej

Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w wypełnienie ankiety rozwojowej, jaką w ostatnim czasie przeprowadziliśmy. Wypełniło ją ponad 1000 osób! Prześledziliśmy Wasze opinie i sugestie odnośnie strony, a w niniejszym artykule chcemy podzielić się naszymi wnioskami oraz wstępnymi planami.

W podsumowaniu przeprowadzonej ankiety skupię się na analizie Waszych sugestii odnośnie funkcjonowania strony oraz kierunku jej rozwoju. Dla przejrzystości wnioski przedstawię w punktach:

  1. Jednym z najczęstszych postulatów jakie wnosiliście w ankiecie było udostępnienie większej liczby zadań. To oczywiście jest do zrobienia, jeżeli weźmiemy pod uwagę starsze roczniki matur lub ewentualnie moje zadania autorskie. Niestety nie możemy zrealizować często podsuwanego przez Was pomysłu, aby do systemu wyszukiwarki wprowadzić dodatkowe zadania ze zbiorów wydawnictw czy arkuszy próbnych, w tym z OKE Poznań. Zadania te są bowiem chronione prawem autorskim i nie możemy ich udostępniać bez zgody osób dysponujących prawami do nich, a takowej zgody na ten moment nie posiadamy. Postaramy się jednak wzbogacić bazę zadań na ile będziemy mogli.
  2. W kwestii stworzenia podobnego systemu z chemii, co również często poruszaliście, także mamy takie plany, jednak skorzystają z tego najprawdopodobniej dopiero przyszli maturzyści.
  3. Przejrzeliśmy również wszystkie Wasze uwagi odnośnie funkcjonowania serwisu, a głównie wyszukiwarki zadań maturalnych, sugestie odnośnie wydruku zadań, zmiany rozmiaru czcionki, udoskonalenia segregacji zadań, dodatkowych komentarzy do zadań czy innych treści oraz wiele innych. Większość z nich jesteśmy skłonni zrealizować, jednak potrzebujemy trochę czasu. Jeszcze rozważam kwestię ponownej segregacji zadań, co wbrew pozorom nie jest takie proste, biorąc pod uwagę liczbę zadań oraz interdyscyplinarny charakter większości z nich. Początkowo przyjęty podział był też tworzony z myślą o obciążeniu systemu wyszukiwania. Być może uda mi się jednak wyodrębnić parę dodatkowych podkategorii.
  4. W ankiecie pojawiały się także pojedyncze głosy, że testy mojego autorstwa dostępne na stronie powinny być darmowe. Chciałbym jednak abyście mieli świadomość, że strona, z której korzystacie została w całości stworzona i prowadzona jest przez dwie osoby, które robią to po godzinach swojej pracy/studiów i poświęcają temu naprawdę sporo czasu. Prowadzenie tej strony daje nam dużo satysfakcji, jednak jak za pewne każdy, chcielibyśmy za swoją pracę otrzymać także bardziej wymierne korzyści, a sprzedaż testów i Biorepetytorium jest aktualnie jedynym źródłem dochodu ze strony. Niestety nie jest z naszego punktu widzenia możliwe udostępnianie wszystkich materiałów, szczególnie autorskich, za darmo. Utrzymanie strony jakby nie patrzeć też nie jest darmowe. Staramy się jednak, aby strona była w jak największym stopniu funkcjonalna bez opłat.

Na koniec chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy wypełnili ankietę. Dzięki Waszym sugestiom, również niewymienionym wyżej, stworzyliśmy szczegółowy plan działania i zmian na stronie, tak aby była ona jeszcze bardziej funkcjonalna. Mamy nadzieję, że jak wszystko dobrze pójdzie, już kolejny rocznik maturzystów będzie mógł korzystać z ulepszonego serwisu :)