Bezpieczeństwo narodowe, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki zdecydowanie więcej, jak to na studiach bywa.Czasu wolnego o dziwo zostaje bardzo dużo.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Spora liczba kół naukowych pozwala się rozwijać i nie są to kółka typu- nuuuda, dużo praktyki i świetnej zabawy.
Biblioteka na prawdę bardzo dobrze zaopatrzona. Kierunek Bezp. Nar. ma duże możliwości rozwoju, a prace możemy podjąć np. w BBN(biuro bezpieczeństwa narodowego) czy też w Policji- Szeroko pojęte służby mundurowe.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie spotkałem się osobiście z tzw. "wyścigiem szczurów", odwrotnie, każdy stara się sobie pomagać, wykładowcy mimo czasami niezbyt dobrej opinii, pokazują się z tej dobrej strony- ludzkiej.Każdy jest autorytetem i bardzo często większość z nich bardzo chętnie pomaga studentom w sytuacjach kiedy nie mamy pojęcia co robić lub gdzie szukać informacji np. na dany projekt.

Życie w mieście

Dojazdy są bardzo dobre, autobusy dojeżdżają centralnie pod uczelnie- w przypadku mojego wydziału WPAiZ, dużo miejsc do spędzania wolnego czasu z kolegami ze studiów.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo polecam ten kierunek-Gdybym miał wybierać jeszcze raz, nie zawahałbym się przy wyborze. Kierunek potrafi rozwiać wszystkie wątpliwości odnośnie naszej przyszłości.Jak wyżej- kierunek dla ludzi, którzy chcą pracy w służbach mundurowych.