Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Uniwersytet Opolski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Szczerze mówiąc po maturach miałam na tyle wprawę w nauce, że pierwsza sesja poszła fenomenalnie. Spodziewałam się, że będę zarywała noce i nie wyjdę z domu nawet do sklepu. Na bieżąco przygotowywałam się do ćwiczeń, co również nie było problematyczne-z reguły była to kwestia przeczytania jakiegoś tekstu i zakreślenia sobie kluczowych myśli. Nie było żadnego odpytywania z poprzednich zajęć, jak to bywa w szkole.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uniwersytet Opolski ma świetne media studenckie, dzięki którym możemy zobaczyć jak wygląda dziennikarstwo od podszewki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Collegium Civitas chyba słynie ze swojej prostudenckiej postawie. Zarówno wykładowcy, jak i dziekan (oraz zastępca) służą pomocą. Zdziwiło mnie to, bo w szkole średniej wmawiano mi, że na studiach będę musiała liczyć tylko na siebie, a okazało się, że oprócz jednego wykładowcy każdy był bardzo pomocny i przyjazny.

Jak jest z mieszkaniem?

Ja wynajmuję mieszkanie, jednak Opole to moje miasto rodzinne. Jednak pełno osób z mojego kierunku mieszka w akademiku i są zadowoleni.

Życie w mieście

Opole nie jest dużym miastem, co jest bardzo pomocne w kwestii poruszania się. Uniwersytet jest blisko centrum handlowego oraz rynku. Bez problemu można skoczyć na kawę w przerwie między zajęciami.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dziennikarstwo to sztuka wyszukiwania tematów, jeżeli jesteś ciekawy świata i dostrzegasz więcej od innych go kierunek dla Ciebie. Nikt nie nauczy Cie bycia dziennikarzem-tylko praktyka jest w stanie to zrobić.