Ekonomia, Uniwersytet Opolski - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jak zwykle mówią, jak pracujesz na studia, wtedy studia zadziałają dla ciebie. Jest to prawda. Sama się upewniłam w tym, jak poszłam na studia dzienne. Zazwyczaj na pierwszym roku jest dużo materiałów do nauki, ale potem z każdym razem jest łatwiej przerobić tą informację i mniej materiałów do nauki, ponieważ każdy przedmiot bazuje się na przedmiotach z poprzedniego roku, czy nawet semestru. W końcu zaczynasz już rozumieć na czym polega prawdziwe życie studenckie. Jest to najlepszy period w życiu każdego człowieka, który polega nie tylko na nauce. Studia to również nowe znajomi, przyjaciele, nowe poznanie świata nie takiego jak wcześniej, początek radzenia sobie w życiu dorosłym i samodzielnym.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje dużo możliwości dla znalezienia "swojego ja" w postaci różnego rodzaju warsztatów, szkoleń prowadzonych dla studentów i przez studentów (np. koła naukowe). Można dodać, że po ukończeniu studiów jest wielka szansa znalezienia pracy, ale nie trzeba zapominać o tym, że trzeba wkładać dużo wysiłku, żeby osiągnąć sukces nie tylko na studiach, w pracy, ale i w życiu codziennym.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jak było wspomniano wcześniej, studia najlepszy okres życiowy. Panuje tu przyjemna atmosfera wśród studentów, które zawsze gotowi pomagać sobie nawzajem ( rady, notatki po zajęciach, wspólne robienie prezentacji) oraz imprezy do rana i ciepłe relacje między wykładowcami a studentami oraz duże znaczenie ma wsparcie wykładowców ( powtórne tłumaczenie informacji, kilkanaste podejście do zaliczeń itp.).

Jak jest z mieszkaniem?

W Opolu znajduje się Kampus UO składający się z czterech domów studenta i kilkanaście wydziałów. Cena za pokój (dwuosobowy i trzyosobowy) od 320 do 360 zł w miesiąc. Oczywiście, jeżeli mówić o życiu studenckim na kampusie, to jest ono bardzo bogate na rozrywki ( w tym Piastonalia, święto dla wszystkich studentów i wykładowców oraz absolwentów UO).

Życie w mieście

Na kampusie UO znajduje się niemal połowa wydziałów UO. Jednak do niektórych trzeba dotrzeć, ale wszystkie wydziały poza kampusem znajdują się blisko akademików. Wystarczy ok. 10-15 minut spacerkiem i jesteś na miejscu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem szczęśliwa, że mogę tu studiować i za każdym razem spotykać się z nowymi osobami.