Elektrotechnika, Politechnika Białostocka - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W ciągu tygodnia trzeba przygotować się do kliku przedmiotów (Matematyka, fizyka i Teoria obwodów). Głównie trzeba odrabiać prace domowe i ewentualnie przerobić sobie zadanie z zajęć jeśli się go nie rozumie. Jest wystarczająco czasu na imprezy czy chociażby pogranie w CS'a. Książki można wypożyczyć do sesji przydadzą się, ale wiele osób daje sobie dobrze radę bez nich.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są zajęcia bardzo dobrze prowadzone np. Matematyka, Informatyka, zajęcia z panem Sajewskim, a także słabiej. Wykładowcy są OK, ale niektóre wykłady są po prostu nudne (zresztą pewnie jak wszędzie).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim roku nie było wyścigu szczurów. Jeśli zapytałem kolegów o jakieś notatki to zawsze je dostałem, może dlatego że sam też udostępniałem.

Życie w mieście

Dojazdy są chyba OK, nie wiem nie korzystałem za bardzo. Z życia studenckiego to bardzo w porządku są studenckie czwartki i Juwenalia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru jakoś strasznie nie żałuję, chociaż jakbym miał dzisiaj wybierać to pewnie wybrałbym informatykę (praca stacjonarna i dobrze płatna) po elektrotechnice delegacje są bardzo prawdopodobne.