Informatyka, Politechnika Rzeszowska - opinia studenta VI roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jestem po technikum, gdzie był praktycznie 0 poziom nauki. Moim zdaniem ciężko było się przyzwyczaić do systematycznej nauki, ale z perspektywy czasu uważam, że trochę chęci i samozaparcia i sesja zdana.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Średnio. Zamiast nauki na uczelni, człowiek uczyć musi się sam. Np. podczas całego toku studiów dowiedziałem się co to są testy jednostkowe, ale nie widziałem jak wyglądają jak się je pisze itd.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Brak wyścigu szczurów. Studenci generalnie pomagają sobie. A co do wykładowców jest tak normalnie. Jest wiele osób z podejściem, ale są również wykładowcy, którzy nie powinni nigdy pracować na jakiejkolwiek uczelni.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie 2 osobowe blisko uczelni od 300 do nawet 700 zł w zależności od jego stanu. Zazwyczaj mieszkałem w mieszkaniach od 350 do 450 zł. Mieszkania były schludne więc na spokojnie da się mieszkać.

Życie w mieście

Komunikacja miejska super, Bus pas robi robotę. Jest szybko w miarę tanio. Jak na miasto wojewódzkie w przeciwieństwie do np. Krakowa brak tak wielkich korków. Rzeszów ma największą liczbę studentów na 1 mieszkańca w Europie, więc bardzo łatwo się człowiek integruje i łatwo o jakieś spotkania.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Szczerze? Gdyby WSIZ był za darmo poszedłbym na niego. Dużo lepszy poziom nauki (widziałem materiały i doświadczenia osób, które zmieniały uczelnie). Nom ale z darmowych to tylko Politechnika w Rzeszowie.