Inżynieria chemiczna i procesowa, Politechnika Wrocławska - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki porównywalna do liceum, nawet powiedziałabym, że mniej(ale to zależy też od tego na jakim poziomie było liceum, do którego się uczęszczało), jeśli chodzi o czas do poświęcenia na nauke to myśle, że tyle ile ectsów ma dany przedmiot tyle trzeba poświęcić na niego we własnym zakresie(ale znowu to zależy od przedmiotu czasami na jedne przedmioty poświęcałam więcej czasu niż było przypisane w punktach ects, a na inne mniej), jeśli chodzi o książki to do niektórych przedmiotów nie ma takiej konieczności(powiedziałabym, że do większości) jedynie do chemii ogólnej i podstaw chemii nieorganicznej trzeba było mieć skrypt dostępny w pdfie w internecie, ewentualnie przydatne są zbiory zadań do analizy matematycznej albo jeśli ktoś miałby problem ze zrozumieniem fizyki to polecam Resnicka(ale wg mnie można zrozumieć wszystko uczęszczając na same wykłady). Z własnych uwag: warto się zgłaszać, każdy plus może zaważyć na ocenie końcowej, z niektórych przedmiotów można zyskać zwolnienie z egzaminu, jeśli ma się np. 5 lub wyżej z ćwiczeń, albo po prostu zda się ćwiczenia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są prowadzone na dobrym poziomie, 1 semestr to taka powtórka z liceum, nazwałabym go semestrem wyrównawczym. Koła naukowe są, aczkolwiek nie wszystkie dobrze się reklamują, więc dobrze jest samemu poszukać o nich jakiś informacji, obserwowanie stron wydziałów to wręcz obowiązek, bo tam pojawia się większość informacji o kołach, warsztatach, szkoleniach. Są też udostępniane spotkania z serii co mnie czeka po studiach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są różni, aczkolwiek nie spotkałam się jeszcze ze złym traktowaniem studentów, niektórzy byli prostudentcy, a inni tacy obojętni. Między studentami panują dobre stosunki, nie spotkałam się z sytuacją, w której ktoś komuś by nie pomógł, bo np. Jest jego konkurencją na rynku pracy. Jak masz z czymś problem raczej w większości przypadków znajdzie się ktoś, kto będzie chętny do pomocy.

Jak jest z mieszkaniem?

Cena nowszych akademików pokoi dwuosobowych to 490zł + media, co do uwag odnośnie akademików to niby jest nielimitowany internet, aczkolwiek ma limit. Z koleżanką w pokoju oglądałysmy Netflixa i w pewnym momencie nie mogła oglądać wykładów, bo na jej stanowisku skończył się internet.

Życie w mieście

Z nowszych akademików na Poltechnike jest pieszo tak z 30 minut, ale w razie czego są tramwaje albo autobusy. W pobliżu jest Zoo, Hala stulecia i liczne parki.