Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 108

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest bardzo dużo nauki, znaczny przeskok względem liceum. A zmiany wprowadzone przez prof. Kempistego nie pomagają, a wręcz utrudniają.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo wiele kół naukowych co na plus, ale przez zmiany nie ma na to czasu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Między studentami jest bardzo dobra, dzielimy się wszystkim. Prowadzący to loteria, ale większość bardzo miła i wyrozumiała.

Jak jest z mieszkaniem?

Za wynajem mieszkania 2 polowego płace 2,500 z koleżanką na pół.

Życie w mieście

Miasto wojewódzkie, co tu dużo mówić. Jest wszystko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia z roku na rok coraz mniej prostudencka, od przyjścia prof. Kempistego jest jeszcze gorzej. Pojawiły się praktyki z politechniki, aby specjalnie utrudnić życie i przedłużyć studia $$$

Chemia medyczna, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku to głównie jeszcze większe rozszerzenie niż to które znajome jest w liceum. Ciężkie przedmioty, przeładowany zajęciami plan. Na pierwszym roku przygotować się musisz na masę czasu spędzonego nad książkami. Pierwszy semestr matematyka i fizyka na poziomie rozszerzonym, następnie podstawy chemii (niech was nie zmyli nazwa przedmiotu). Najciekawsze ze wszystkiego okazują się laboratoria, pod opieką dobrego prowadzącego wszystko jest możliwe i wykonalne. Drugi semestr miał wydawać się łatwiejszy ale wcale tak nie było. Pierwszy rok to naprawdę hardcore, ale osoba która naprawdę uwielbia chemię i ma do niej smykałkę da radę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia średnio zorganizowana (w moim semestrze nie było żadnej przerwy między semestrem zimowym a letnim. Sesja poprawkowa semestru zimowego odbywała się podczas trwającego semestru letniego). Grupy jak najbardziej w porządku, poziom zajęć zależy od prowadzącego i jego zaangażowania w prowadzenie seminariów/laboratoriów/wykładów. Biblioteka uwr jest świetna. Dużo miejsc siedzących, możliwość nauki w ciszy i spokoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest naprawdę dobrze. Trafiają się ludzie i podludzie ale to jak wszędzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo:)

Życie w mieście

Wrocław to super miasto pod względem komunikacji miejskiej, jeżeli to ogarniesz jesteś w domu:)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanów się 10 razy czy naprawdę AŻ TAK lubisz chemię żeby ją studiować haha

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nie będę powtarzać się, bo wiadomo, że nauki więcej niż w liceum. Trzeba znaleźć sposób jak opanować dużą ilość materiału na kolokwium. I semestr egzamin z biofizyki i biologii molekularnej, ale i tak najwięcej uczy się anatomii i biochemii. Warto przyłożyć się do kolokwium z biologii, bo można uzyskać zwolnienie. Biofizyka też jest dobrze prowadzona. II semestr to egzamin z anatomii i histologii z cytofizjologią. Co do tego drugiego egzamin praktyczny był super, podano listę preparatów, zdawalność bardzo wysoka, same zajęcia też ok. Egzamin teoretyczny był trudniejszy, spora liczba nie zaliczyła testu (koło 40%). Ale jak wiadomo na pierwszym najważniejsza anatomia. Miała rację osoba, która pisała, że jeden asystent luz, pięknie zdane kolokwia, drugi wymagający z wejściówkami i o takiego się módlcie, bo taki przygotuje Was do egzaminu, a większość od wyluzowanych kuje teraz w wakacje. Cieszcie się jak będzie Wam robił często szpilki próbne, a nie ze 2 razy w ciągu całego roku. Ogólnie egzamin to 30 szpilek (20 na zaliczenie i nie ma listy jak na praktyczny z histologii, więc może to być wszystko i tak było) oraz nowość test (kolokwia były ustne), który jest wyświetlany
(z histologii był w formie papierowej). Czasami czas wyświetlenia nie wystarczył na dokładne przeczytanie. Reszta zajęć jest fajna i dobrze prowadzona. Wykłady były tylko w środę online, warto robić screeny prezentacji, bo nie każdy udostępnia. Ale bez przesady, że nie ma czasu. Jest, spokojnie i na wyjścia na piwko, kino czy na imprezę. Wiadomo, że przed egzaminami czy kolokwiami (szczególnie z biochemii jest tego naprawdę dużo na jedno kolokwium, a było ich kilka) nie ma, ale to normalne. Warto uczyć się na bieżąco.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na pierwszym roku nawet nie myślałam o kołach naukowych, ale jest ich sporo. Biblioteka jest super i fajnie się tam uczy, można zarezerwować prywatne pokoje.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci super, wspieramy się i dzielimy pytaniami między sobą. Wykładowcy i asystenci też ok, nie spotkałam się z jakimś antystudenckim, może jedynie z anatomii, wolałabym mieć takiego co by robił wejściówki w postaci szpilek niż takiego co ich nie robił prawie wcale.

Jak jest z mieszkaniem?

Ja wynajmuję mieszkanie, ale są akademiki i było nawet w październiku kilka miejsc wolnych. Ceny są normalne jak na duże miasto, ogólnie w górę. Warto szukać mieszkania albo pokoju już po rekrutacji.

Życie w mieście

Wrocław jest super, uwielbiam to miasto, ulice i atmosferę jaka tu panuje. Jestem z innego wojewódzkiego miasta, ale nie jest ono tak fajne. Dużo atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu. Z komunikacją różnie bywa, ale mieszkam blisko uczelni to jedynie jadąc na praktyki teraz czasami mam problem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Daje 3 przez anatomię, zarówno prowadzenie zajęć przez asystenta, braku listy na praktyczny (z histologii mogli dać) i wyświetlany egzamin oraz ograniczony czas (z histologii mógł być papierowy).

Weterynaria, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

1 rok wydaje się trudny ale gdy przejdzie się dalej to wspomina się go ze śmiechem. Trzeba się przestawić z liceum na studia i to jest jedyny problem.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

W sumie nie jest źle. Dużo opinii było o braku zajęć praktycznych - ludzie. Co wy chcecie robić praktycznie nie mając ŻADNYCH podstaw. To są żywe zwierzęta. Praktyki zaczynają się po 2 roku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W sumie raz pod wozem raz na wozie. Jak wszędzie. Cyrk na kółkach ale da się żyć. Uczelnie się raz kocha raz nienawidzi. Studenci meeega spoko.

Jak jest z mieszkaniem?

Jak na większe miasto przystało.

Życie w mieście

Bardzo bogate nie ma co narzekać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Serio nie jest źle ale nie ma co oczekiwać na pierwszym roku. Nikt wam od razu nie da leczyć zwierząt. Chirurgia, diagnostyka, anestezjologia - 3 rok wita. A kliniczne od 4. I jest to logiczne.

Kosmetologia, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF Wrocław) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Oczywiście nauki więcej niż w liceum tak jak na większości uczelni, ale nie jest źle. W I semestrze przedmioty zapychacze co wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem, bo potem skupiamy się na konkretach. Anatomia człowieka jest wymagająca - poziom tak jak na fizjoterapii, ale prowadzący jest w porządku. Wymaga od nas dużo, ale nie traktuje studentów źle, daje naprawdę dużo możliwości poprawy. Kolokwia wyglądają tak, że piszemy opis danej struktury, np opisujemy budowę, funkcje, podziały mięśni itp. Przedmiot kosmetologia może być naprawdę ciężki jeśli trafi się na pewną panią - jeśli ma się możliwość lepiej unikać takiej grupy gdzie zajęcia prowadzi pani C. Nasza prowadząca traktuje nas bardziej ludzko. Oczywiście kierunek stacjonarny ma trudniejsze egzaminy i kolokwia co jest standardem dosyć często. Biochemia ciężka a chemia dla osób po biolchemie naprawdę łatwa tylko materiał leci bardzo szybko (dla osób spoza biolchemu jest bardzo ciężko cokolwiek zrozumieć). Podstawy makijażu to przyjemny przedmiot niestety trzeba odrabiać wszelkie nieobecności (tak samo z kosmetologii). Reszta przedmiotów umożliwia 1 nieobecność nieusprawiedliwiona + reszta usprawiedliwiona. Na histologii korzystamy z podręcznika dla studentów medycyny, ale prowadzący jest w porządku i nie jest bardzo ciężko jeśli się faktycznie uczy. Generalnie dla kogoś z biolchemu studia będą bardzo przyjemne (ciężka tylko anatomia i biochemia wtedy będzie).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone na dobrym poziomie, przedmioty humanistyczne to formalność co powinno być standardem na innych uczelniach. Niestety pracodawcy tak czy siak patrzą na porobione kursy wiec trzeba brać to pod uwagę, ze będzie trzeba z nich korzystać, tez po tej uczelni. Partnerem uczelni jest Clarena, większość kosmetyków na zajęciach jest właśnie z tej firmy, przedstawiciele Clareny ale także innych firm przyjeżdżają na uczelnie i prowadzą różne imprezy, wykłady na które mogą przyjść studenci.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Przyjemna, samorząd dba o prawa studentów, nie korzystam z biblioteki wiec się nie wypowiem, ale coś tam jest. Uczelni oferuje podobno tez basen za grosze (jak na ceny we Wrocławiu). Jak na dziewczyny przystało, tworzą swoje zamknięte grupki i nie chcą tak pomagać innym spoza grupy, ale nie jest to problem uczelni. Są grupki które prowadzą wyścig szczurów jak i takie, które sobie wzajemnie pomagają. Myślę, że jest tak na większości kierunków, na których większością są dziewczyny.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam z rodzicami, trudno mi stwierdzić, ale akademik znajduje się dosłownie przy uczelni co jest dużym plusem (2 minuty zajmie dojście na zajęcia).

Życie w mieście

Jak na duże miasta przystało - dużo imprez, komunikacja miejska rozbudowana. Przystanek na uczelnie znajduje się bardzo blisko. Niestety uczelnia nie jest w samym centrum miasta ale lokalizacja ujdzie. Dużo zieleni, parków wokół wydziału sportu i fizjoterapii. Uczelnia znajduje się na spokojnym osiedlu Wrocławia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli jesteś po biolchemie, będzie ci naprawdę łatwo. Dużo zajęć opiera się właśnie na poziomie licealnym (chemia kosmetyczna). Jestem teraz na II semestrze, mam porównaniu do innych uczelni i stwierdzam, ze tutaj traktują się naprawdę ludzko. Nie żałuje wyboru, poszłam na tą uczelnie dlatego, że chciałam studiować stacjonarnie i ciesze się z tego, że akurat tutaj była taka możliwość.

Biologia, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W I semestrze są przede wszystkim ścisłe przedmioty takie jak chemia i biofizyka (moja grupa trafiła na przyjaznych prowadzących wiec nie było większych problemow ze zdaniem). Morfologia roślin i zoologia bezkręgowców bardzo ciężkie, profesorzy nie pozwalają robić zdjęć wykładów ani notatek też nie opłaca się pisać, bo i tak nie zdąży się nic zapisać. Dużo osób nie zdało z tych przedmiotów i dostało warunek. Nauki naprawdę jest bardzo dużo, a mam porównanie z innymi kierunkami na innych uczelniach. Jeden z prowadzących na wstępie powiedział nam, że jest tu po to aby nas wyeliminować co udało mu się z wieloma osobami. 2 wejściówki w tygodniu, 2 sprawozdania do oddania w tygodniu, ogólnie naprawdę jest ciężko - tym bardziej nie polecam osobom, które chciały poprawiać mature. W następnym semestrze pojawia się botanika systematyczna na której trzeba robić zielnik z wieloma roślinami, ale ostatecznie łatwo zdać ten przedmiot. Dużo mikroskopowania jest na zajęciach co jest plusem, bo łatwiej się czegoś nauczyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wieczne problemy z zapisywaniem się do grup na języki obce i przedmioty humanistyczne - serwer pada. Biblioteka dobrze wyposażona. Możliwość rozwoju po skończeniu biologii - o ile nie planujesz mieć kariery naukowej to nie ma sensu studiować tego kierunku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studencki są w porządku, nie ma wyścigu szczurów, pomagają sobie.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam z rodzicami więc nie jestem dobrą osobą do wypowiedzenia się na ten temat.

Życie w mieście

Oczywiście dużo imprez, wydziały uczelni są porozrzucane po mieście co jest niewygodne. Wydział biologii na zadupiu, z przystanku na uczelnie 10 min drogi spokojnym krokiem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam, żałuje zmarnowania roku życia na tym kierunku.

Dietetyka, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym semestrze nauki jest sporo, w jednym czasie mamy wrzuconą anatomię, fizjologię, chemię nieorganiczną i organiczną, z których jest bardzo dużo materiału. Widać, że uczelnia chce zrobić przesiew ludzi. Od drugiego semestru robi się spokojniej, wchodzą przedmioty stricte o żywieniu.
Ja jestem z tego "eksperymentalnego" rocznika, który jako pierwszy całe studia będzie miał na Wydziale Farmaceutycznym (wcześniej dietetyka była na Wydziale Nauk o Zdrowiu), więc czasem władze wydziału nie bardzo wiedzą co z nami robić.
Drugi rok jest bardzo fajny, zwłaszcza trzeci semestr. Dużo wiedzy dietetycznej i przydatnej okołodietetycznej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest w większości okej, wielu prowadzących ma dużą wiedzę, choć zdarzają się jednostki, które szczycą się magistrem, a opowiadają głupoty:)
Biblioteka jest średnio zaopatrzona.
Ogólnie dietetyka jest ciekawym kierunkiem, ale trzeba być nastawionym, że większość absolwentów będzie pracowała na własnej działalności. W sektorze publicznym nie ma na nas pieniędzy, a w prywatnych gabinetach trudno załapać się na etat. Mimo wszystko nie jest to niemożliwe:) jednak jeżeli ktoś kategorycznie nie chce mieć własnej firmy i woli pracę u kogoś, to nie są raczej studia dla niego.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

To jest najsłabszy punkt. Uczelnia nie jest przyjazna studentom i panuje chaos (choć Wydział Farmaceutyczny jest i tak lepszy pod względem organizacji niż WNoZ). Prowadzący często nie chcą iść na rękę, wymagane jest 100% obecności na wszystkich zajęciach - wykładach też. Nawet jak się ma zaświadczenie lekarskie, to i tak opuszczone zajęcia trzeba odrobić, co bywa karkołomnym zadaniem, gdy ktoś chorował dłużej niż 3 dni. Plusem są za to wykłady zdalne, które wydział utrzymał pomimo uspokojenia się sytuacji pandemicznej. Daje to trochę pola manewru w przypadku tych obowiązkowych obecności:) zdaje się też, że prowadzący aż tak nie zwracają uwagi na obecność na zdalnych, tak jak to było na stacjonarnych wykładach.
Wyścigu szczurów jako takiego nie ma, ale rok nie jest zbyt zgrany.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania czy pokoje na wynajem są we Wrocławiu drogie. Da się znaleźć jednak coś tańszego i to nie ruinę na końcu miasta.
W akademiku nigdy nie byłam.

Życie w mieście

Wrocław jest nastawiony na studentów i to widać. Każdy tu znajdzie rozrywkę dla siebie, miasto tętni życiem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dietetyka to ciekawy kierunek i można mieć po nim fajną pracę. Jednak uczelnia swoją postawą wobec studentów często studzi zapał. Polecam kierunek, nie polecam uczelni.

Zarządzanie, Politechnika Wrocławska - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ogromną ilość nauki, żadnych przepisów z ćwiczeń, ciągle odsiewy studentów, pobłażanie obcokrajowcom i ich wywyższanie względem Polaków.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Ilość zajęć była tak ogromna i były strasznie porozrzucane, że przez te 3 lata nie mogłam podjąć pracy w wymarzonej dziedzinie. Pomoc w znalezieniu pracy względem np. UE zerowa. Sprzęt komputerowy w fatalnym stanie, bardzo zimno zimą, a latem gorąco.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów, znęcanie się profesorów nad studentami, ciągłe obrażanie. Między studentami ok, bo inaczej nie przeżyjemy.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania we Wrocławiu kosmicznie drogie.

Życie w mieście

Multum możliwości.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wybór Uniwersytetu Ekonomicznego jeżeli nie interesuję nas inżynieryjny kierunek. Naprawdę ten dyplom nie jest wart tego co tam przeszliśmy.

Finanse i rachunkowość, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - opinia studenta III roku studiów niestacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na 1 roku dużo kierunków ogólnych np. matematyka finanse rachunkowość zarządzanie, ale wszystkiego jakby podstawy, w kolejnych latach pojawiają się rozszerzone wersje przedmiotów. Na 1 roku najwięcej nauki. Średnio 2 weekendy w miesiącu od 8 do 8:15

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na 2 roku jest przedmiot po angielsku prowadzony przez prezesów/właścicieli firm bardzo praktyczny. Na 3 roku sam wybierasz sobie 3 moduły do zrealizowania, różne tematy do wyboru. Możliwość zdania egzaminów acca

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Brak wyścigu szczurów. Większość studentów i prowadzących pomocna.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuje mieszkanie, cena 2500 zł.

Życie w mieście

Dojazd dość dobry pod uczelnią przystanek, blisko do dworca autobus/tramwaj. Sporo miejsca wokół uczelni do zaparkowania.

Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok był jak do tej pory najcięższy ale zdecydowanie był niczym w porównaniu do trzeciej klasy liceum. Nauki było sporo mniej. Moja opinia może być lekko naciągana ze względu na naukę online, która przypadła na pierwszy rok i która ułatwiła zdawanie małych zapełniających plan przedmiotów. Najwięcej czasu trzeba poświecić na anatomię, co wydaje się być logiczne na kierunku medycznym. Jest to najtrudniejszy przedmiot a resztę można zdać bez problemu jeśli chociaż trochę się przyłożyć. Na pierwszym roku nie zostaje dużo wolnego czasu, ale nie jest tak ze nie ma go również wcale. Można znaleźć prace na 1-2 dni, powychodzić ze znajomymi na imprezy czy zająć się hobby. Książek nie kupowałam prawie wcale. Większość można wypożyczyć w bibliotece trzeba się tylko odpowiednio wcześnie zainteresować tym. Polecam zaopatrzyć się w atlas do anatomii, książki do języków również są konieczne. Resztę można znaleźć zazwyczaj w formie pdf na Internecie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju na tym kierunku jest chyba jeszcze więcej niż na kierunku lekarskim ponieważ jest to stosunkowo nowy zawód i dopiero co rozwijający się. Poziom zajęć mógłby być lepszy, ale to niestety wina uczelnictwa polskiego. Wykładowcy w większości są bardzo otwarci i przyjemni. Starają się dotrzeć do studenta i zainteresować swoim przedmiotem. Starsi wykładowcy bywają mocno przywiązani do tradycji i swoich zasad, ale wszędzie są wyjątki. Organizacja jak i na każdej innej uczelni czy kierunku czasem zawodzi, ale nie można narzekać. Jest wiele dodatkowych możliwości rozwoju w postaci kół naukowych które organizują konferencje warsztaty i badania i pomagają rozwijać studentowi jego kierunek zainteresowań. Również chór czy zespoły sportowe pozwolą na rozwijanie się nie tylko w obszarze zawodowym.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na uczelni jest genialna. Dzięki otwartości i chęci pomocy młodych wykładowców można się poczuć jak w prawdziwym zespole i nie trzeba wahać się przed prośbą o pomoc w kwestiach pracy naukowej czy konfliktów uczelnianych. Relacje między studentami są przyjazne i koleżeńskie. Dużo pracujemy w zespołach, wiec o wyścigu szczurów nie ma mowy. Jedynie zdrowa rywalizacja. Komunikacja między rocznikami również jest płynna i pomocna.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wynajmuję mieszkania ani pokoju w akademiki jednak od kolegów z roku wiem ze ceny mieszkań są dosyć wysokie, a akademik jest tańszą opcją jednak czasem wymaga stalowych nerwów i tolerancji na nieco obniżone warunki prywatności 😅 ale da się. Znajomi mieszkają tam od pierwszego roku i dają radę, a nawet zawarli w akademiku nowe znajomości. Jeśli chodzi o mieszkanie to pomocne na pewno będzie przyłożenie się do nauki ponieważ można dostać stypendium, które będzie pomocne w utrzymaniu się.

Życie w mieście

Mieszkam we Wrocławiu od dziecka i uwielbiam to miasto. Nocą żyje i daje wiele możliwości rozrywki. Przez wiele centrów handlowych, kina i teatry po kluby, beach bary czy siłownie. Z dojazdem na zajęcia bywa różnie w zależności od miejsca zamieszkania ale MPK jest szeroko rozwinięte posiada wiele linii i tylko czasem się spóźnia (jednak wtedy już spektakularnie😅). Plan najczęściej jest tak przemyślany przez opiekuna roku ze da się dojechać np. ze szpitala na uniwersytet gdy tak akurat składają się zajęcia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie mam porównania z Fizjoterapią na AWFie we Wrocławiu ale ja polecam Umed ze swojej perspektywy. Z każdym rokiem jest coraz lepiej, ciekawiej i więcej wolnego czasu także nie poddawajcie się już na początku. Warto rozszerzyć horyzonty i pomyśleć nad czymś innym niż tylko medycyna, bo aktualnie praca lekarza to w 80% dokumentacja i tylko 20% pacjent. Jako fizjoterapeuta masz zdecydowanie więcej czasu z pacjentem sam na sam i dużo bardziej zarządzasz jego terapią przy okazji wiele zabiegów wykonując samodzielnie. Dzięki ciągłemu rozwojowi tego kierunku fizjoterapeuci mają coraz więcej możliwości podejmowania własnych decyzji co do pacjenta i dyskusji z opinią lekarza.

Strony