Inżynieria zarządzania, Politechnika Wrocławska - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W porównaniu do liceum przy notatkach na studiach siedziałem zdecydowanie więcej, było więcej testów wiedzy oraz prac projektowych które rozciągały się na cały semestr, może brzmieć to straszniej jednak kursy oraz projekty były też zdecydowanie bardziej ciekawe niż w liceum, więc nie odczuwało się tego aż tak.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju są ogromne, kierunek tak naprawdę w dużej mierze daje wolną rękę studentowi i to od niego zależy ile tak naprawdę chce wynieść z tego kierunku, w moim przypadku i z moimi ambicjami dzięki temu kierunkowi niesamowicie się rozwinąłem na płaszczyźnie umiejętności miękkich jak i na płaszczyźnie umiejętności stricte twardych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jak najbardziej ok, wykładowcy w większości idą studentom na rękę i chcą, aby wynieśli oni z kursów jak najwięcej, relacje między studentami także bardzo pozytywnie, ludzie wspomagają się wzajemnie na kierunku i nie odczułem ani razu wyścigu szczurów. Na taką uczelnię chce się chodzić.

Jak jest z mieszkaniem?

W sprawie mieszkań we Wrocławiu polecam szukanie mieszkania pod wynajem jak najszybciej z dobrym połączeniem tramwajowym.

Życie w mieście

Komunikacja miejska niestety nie funkcjonuje najlepiej, niemal codziennie na jakiejś linii są problemy. Co do samego miasta to rewelacja, w czasach bez pandemii ciągle się coś dzieje, miasto jest wręcz opanowane przez studentów, stąd też atmosfera w mieście jest na swój sposób oryginalna.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam wydział W8 ( Informatyki i Zarządzania), zdecydowanie najlepszy wybór, uczą praktycznych rzeczy oraz atmosfera jest najlepsza w porównaniu z tym co słyszę od znajomych z innych wydziałów.