Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Mogę śmiało i z ręką na sercu powiedzieć, że jesteśmy studentami medycyny którzy się najmniej uczą. Jeszcze nikogo z uczelni nie wywalili, ba- ludzie samo stąd uciekają. Nauki jest mało, bo wykładowcy dają te same pytania można bezstresowo zdać wszystko, średnią na roku każdy ma powyżej 4. Szturmem więc podbijemy kliniki w Warszawie gdzie jest konkurs średniej. Mogę opisać dokładnie jakie są przedmiototy i wymagania, ale po co, i tak zdasz xd.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom nędzny, poczytajcie o prof od genetyki,zobaczcie kto nas uczy biochemii itd. Biblioteka niewyposażona, w czytelni coś jest, ale tylko tam i tylko kilka sztuk. Konferencji brak, warsztatów i kół wbrew co inni mówią brak. Możliwości rozowoju nie widzę, ale na koniec pouczę się do LEK-u z bazy i z moją średnią podbiję Warszawę. Papier będę mieć ten sam co inne cieniasy z "prestiżowych uczelni" ale ja nie siedzę po nocach, prawie wcale nie muszę się uczyć, a tam gdzie trzeba to nawet wykładowcy pomagają ściągnąć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Przed pandemią ciągle imprezowaliśmy, jest czas na wszystko.

Jak jest z mieszkaniem?

Wszyscy w akademikach. Głównie Bliźniak, ale najlepsze melanże we Wczesniaku i Walecie.

Życie w mieście

Alkohol i papierosy blisko. Biedra też można się zaopatrzyć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Radom nie był nawet 9 wyborem, ale akurat tu mi pykło 140 punktów na stacjo i tu jestem. I w sumie dobrze mi wyszło, bo mam dyplom za darmo na stacjo nieosiągalne na innych uczelniach w kieszeni i kto wie, może będę najlepszym neurochirurgiem w Polsce bez podstaw anatomii, fizjologii, biochemii, HCE i innych. Ale po co mi te przedmioty , lekarzy brakuje, wezmą mnie i moją pijacką wątrobę z pocałowaniem ręki. Śmiać mi się chce jak widzę jak na innych uczelniach orają a ja walę se piwko i może coś jeszcze, w akademiku jest fajnie xddd.

Ps ocena adekwatna do poziomu, koronawirusa nie ma, mamy się nie szczepić- nasi profesorowie genetyki.