Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Klasyczny lekarski, nauki sporo, anata potrafi dać w kość. Przy dobrej organizacji jest zdecydowanie wystarczająco czasu na hobby czy sport.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć uważam za wysoki. Grupy po 10-12 osób na anatomii, 25 osób na reszcie ważnych przedmiotów. Biblioteka przyjemna, fajnie zaopatrzona, zamknięta w weekendy. Z kół naukowych to jest głównie kółko anatomiczne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie ma wyścigu szczurów wszyscy są raczej pomocni, warto sobie znaleźć fajnych ludzi.

Jak jest z mieszkaniem?

Największy + Radomia. Za akademiki ceny wahają się w okolicach 450-900 zależy od akademika i od pokoju jaki wybierzesz. Akademiki są w bardzo fajnych standardach. Za kawalerkę 15 minut od uczelni płacę 1200 + media, gdzie w innych miastach za pokój ciężko by było tak wynająć.

Życie w mieście

Największy - Radomia. Są 3 kluby i czasami w piątki więcej osób się pojawi na mieście. Kluczem jest zaprzyjaźnienie się z ludźmi na roku. Ogólnie przez okres studiowania zyskałem wrażenie jakby nie było innych studentów niż tych z lekarskiego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Pamiętam że przed rekrutacją powiedziałem sobie, że prędzej napiszę ponownie maturę niż pójdę do Radomia. Dobrze, że się ogarnąłem. Nie radzę słuchać się opinii sprzed 2022. Uczelnia nieprawdopodobnie się rozwinęła względem poprzednich lat i cały czas się rozwija. Z minusów warto wspomnieć, że organizacja potrafi być fatalna na uczelni, szczególnie w przypadku praktyk (serio jak jakimś cudem ktoś z uczelni czyta tą opinie to weźcie to ogarnijcie to bo szkoda gadać)