Logopedia z audiofonologią, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Materiału jest dużo więcej, aczkolwiek samej nauki nie ma aż tak dużo. Ilość wolnego czasu jest zależna od planu zajęć, czasami są to całkowicie wolne piątki, a czasami zajęcia od ósmej do dwudziestej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki nie jest zbyt dobre, czasami jest tylko kilka egzemplarzy książek na cały rok. Zajęcia są na dość wysokim poziomie, bardzo dużo zajęć praktycznych, ćwiczeń, zajęć w szpitalu, możliwość przebywania na sali operacyjnej w czasie zabiegu oraz kontakt z pacjentami. Wybrany przeze mnie kierunek daje spore możliwości rozwoju także ze względu na to, że nie jest to sama logopedia jako nauka mowy, a jej medyczny aspekt, a także fonoaudiologia.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest wielu miłych i wyrozumiałych asystentów, jednak i zdarzają się Ci mniej, tak jak wszędzie. Ludzie z mojego roku zgrali się raczej szybko, mimo że nie ze wszystkimi często się widzimy z powodu podziału na grupy, to można z nimi spokojnie porozmawiać i liczyć na pomoc.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuję drugie mieszkanie w ciągu pół roku. Cena za pokój to ok. 500 złotych.

Życie w mieście

W Białymstoku właściwie wszędzie jest blisko. Komunikacja miejska nie jest droga, dojazd jest dość dobry, autobusy są nowoczesne.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Niczego nie żałuję.