Mechanika i Budowa Maszyn, Politechnika Wrocławska - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku wygląda podobnie na całym wydziale mechanicznym: głównie skupia się na podstawach takich jak analiza matematyczna oraz grafika inżynierska. Czasu wolnego jest stosunkowo mało, zwłaszcza, że na początku ciężko jest się przyzwyczaić do pracy własnej i jeśli ktoś nie ma wystarczająco silnej woli może paść ofiarą tzw. „przesiewu” lub zniechęcić się do studiów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości są ogromne, a dobrze płatna praca jest stosunkowo łatwa do znalezienia nawet jeszcze na studiach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest raczej Ok, ale dużo zależy od katedry. Studenci bardzo pomagają sobie nawzajem co jest konieczne, bo niektórzy prowadzący nie są zbyt przyjaźni studentom.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny są stosunkowo wysokie, około 1200-1400 zł za pokój w centrum, kawalerka to już powyżej 2400 zł. Akademiki są niewiele tańsze.

Życie w mieście

Polecam każdemu pod względem życia towarzyskiego, ale MPK często zawodzi, wiec jadąc na uczelnie warto przyjąć bezpieczny zapas czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek trudny i wymagający, na pewno nie dla każdego, ale ambitnym osobom da wiele możliwości rozwoju. Prowadzący potrafią dostrzec i docenić starania, a większość narzekań studentów wynika z ich olewczego podejścia.