Pedagogika, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Profesorowie potrafią być wymagający, natomiast nie stwarzają większych problemów. Należy się postarać o dobrą ocenę. Często można zebrać dobre stopnie wykonując różne prezentacje, prowadząc wykłady. Wysyłają również materiały mailowo, by wszyscy mieli do nich dostęp nawet jeśli kogoś nie było. Jeżeli chodzi o naukę nie jest jej wyśmienicie dużo jeśli chodzi o pamięciówkę, natomiast jest do realizacji dużo praktycznych projektów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na zajęciach widać, że to profesor jest dla studenta a nie odwrotnie. Zawsze można zadać pytanie, wtrącić swoją myśl. Profesorowie poza samą wiedzą, wymagają posiadania własnego zdania i opinii. Organizowane są konferencje na różne tematy organizowane dla studentów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Każdy sobie pomaga. Nawet roczniki starsze zawsze są dla tych młodszych, udzielają informacji o danym wykładowcy, przesyłają dobrowolnie swoje notatki itd. Profesorowie starają się aby student czuł się komfortowo.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuje mieszkanie 3 pokojowe z 2 innymi osobami. Cena na osobę to 530 zł. Nie wiem jak jest w przypadku akademików.

Życie w mieście

Miasto jest zupełnie w porządku. Nie jest zbyt duże ale nie jest też małe. Jest kilka fajnych miejsc gdzie można posiedzieć, wypić piwo, zjeść pizze czy zapalić shishe.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję swojego wyboru zarówno jeśli chodzi o miasto jak i o kierunek i uczelnię.