Pielęgniarstwo, Powiślańska Szkoła Wyższa - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku sporo nauki - przedmioty głównie teoretyczne; jest trochę czasu wolnego.. starcza na pracę zawodową; liczba książek/literatury do przeżycia; na drugim roku więcej praktycznych zajęć, więc dla mnie dużo więcej wiedzy, jaką mogę zdobyć. Ogólnie czuję, że się uczę i zdobywam nowe kwalifikacje.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć dobry, zajęć praktycznych super; biblioteka ok; koła naukowe są, niestety pracuję zawodowo, więc nie bardzo się włączam, ale koleżanki jak najbardziej - jest tu szansa na stypendium Rektora - warto się udzielać; wiele inicjatyw dla społeczeństwa, można się na prawdę rozwijać. Dla mnie na pewno bardzo ważny i duży krok życiowy, zresztą zaraz po licencjacie będę kontynuować studia na magisterce.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na uczelni jest ok, dużo się dzieje ciekawych rzeczy - a tu otrzęsiny, a tu wośp, szlachetna paczka, konferencje, nawet wigilia dla studentów; jest w porządku. Nie ma żadnych wyścigów, a wykładowcy są fajni, pomocni przede wszystkim, ogólnie sympatycznie.

Jak jest z mieszkaniem?

Uczelnia nie ma akademika, ale z tego co wiem to podjęła kroki aby od przyszłego roku była taka możliwość.

Życie w mieście

Miasto Kwidzyn jest niewielkie, bezpieczne i spokojne; życie towarzyskie jest, całkiem sporo klubów i innych kawiarni, nie narzekałyśmy nigdy na brak rozrywek, jeśli miałyśmy na to czas i ochotę. Wszędzie można dojść na piechotę :) dla zdrowia :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja polecam uczelnię na 100%, mam porównanie - to nie moja pierwsza próba zdobycia wyższego wykształcenia, wiem więc o czym mówię. Uczyć się trzeba, to normalne, ale nie ma jakiś dziwactw, niezdrowego podejścia czy innych nieprzyjemności, wręcz odwrotnie, wszyscy od początku - rekrutacja/dziekanat/kwestura przykładają dużą wagę do tego aby student był zadowolony. To jest ważne; mało tego tutaj nie jestem numerem w indeksie - czuję się ważna a moje potrzeby czy problemy też nie są jak w wielu przypadkach na uczelniach olewane, tylko rzeczywiście rozwiązywane. Doceniam to bardzo.