Prawo, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Więcej nauki niż w liceum, plan dobrze ułożony przez co jest dużo wolnego czasu. Przez zmiany w ostatnim czasie teraz pierwszy rok jest cięższy niż we wcześniejszych latach, dlatego też nie wiem jak będą wyglądały kolejne lata.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jak na każdej uczelni zależy od wykładowcy. Uczelnia oferuje dużo warsztatów oraz możliwość przystąpienia do wielu kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeśli chodzi o wykładowców to w większości są to super wykształceni ludzie, z którymi moim zdaniem bardzo dobrze się współpracuje. Natomiast jeśli chodzi o relacje między studentami to jest to zależne od osób, które akurat są w danej grupie bądź na roku. Mi się trafili bardzo pomocni i otwarci ludzie. Tylko kilka osób na całym roku jest nastawionych na tzw. ,,wyścig szurów"

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki od ok 250 zł do 400 w zależności od ilości osób w pokoju. Pokój od 700 zł w górę. Cena mieszkania 3 pokojowego zaczyna się od ok 2000 zł włącznie z opłatami.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dobra, jedyny minus to spóźnienia autobusów, ale idzie się przyzwyczaić. Jeśli chodzi o okolice kampusu i centrum wszystko jest dosyć blisko, łatwe połączenia. Jest wiele klubów sportów walki, fitness klubów lub innych tego typu aktywności. Dużo klubów i super klimatycznych pubów i barów. Częste koncerty i wydarzenia kulturowe.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam.