Zarządzanie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W ciągu semestru są projekty, prezentacje, jednak ogólnie bardzo dużej nauki nie ma. Niektórzy wykładowcy chcą ułatwić nam zaliczenia więc dany materiał rozkładają nam go na 2. Czyli jeden egzamin w ciągu semestru i drugi na koniec semestru. Co do sesji...zwykle odbywa się przed sesją (terminy zerowe). I tutaj należy się przyłożyć do nauki, jeżeli ktoś chce mieć ocenę bardzo dobrą. Bardzo ważna jest obecność, bo to ona czasami sugeruje o ocenie oraz prowadzenie notatek, które czasami są ogromną pomocą. Na zarządzaniu piątki są wolne. W dalszych semestrach nawet jeszcze inny dzień, więc warto gdzieś się załapać do pracy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest naprawdę dobry, biblioteka- to moje ulubione miejsce (super wyposażenie, obsługa i zawartość niej samej...no cudo). Koła naukowe prowadzą różne warsztaty i konferencje. Warsztaty fajne, konferencje również- można się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć. Są również różne szkolenia w Centrum Przedsiębiorczości i biznesu, które bardzo polecam. Możliwości rozwoju i pracy widzę całkiem niezłe, jednak trzeba się bardzo angażować inaczej może być ciężko.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy...różnie. Niektórzy chcą podarować gwiazdę z nieba, niektórzy tak utrudniają, że masakra... To zależy od zaangażowania studenta głównie. Niektórzy nie tolerują osób, które się "podlizują". Powiedziałabym nawet, że tacy studenci mogą sobie nawet zaszkodzić niż pomóc. Relacje między studentami są naprawdę fajne. Chcą pomóc, jednak wiadomo...zdarzają się i tacy, którzy za wszelką cenę chcieliby, żeby się komuś nie powiodło.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań ok. 1200 czasami i więcej, oczywiście zdarzają się perełki. Co do pokojów to można znaleźć pokój za 400 zł z opłatami. Co do akademików to bardzo polecam- szczególnie Dom Studenta Łącznik. Cena 410 zł ze wszystkimi opłatami. Czysto, schludnie, obsługa na recepcji bardzo miła. Miejsca jest wystarczająco jak na warunki studenckie. Życie w akademiku jak to bywa...raz ciszej a raz głośniej, jednak, jeżeli ktoś przesadza to zwracana jest mu uwaga, przez pracowników. Blisko sklepów, aptek i poczty. Uczelnia (Wydział Prawa i Nauk Społecznych- 20 min piechotą, Collegium Medicum- ok. 15-20 minut piechotą, Wydział Artystyczny...Psychologii i Pedagogiki ok. 30-40 min piechotą. )

Życie w mieście

Komunikacja miejska funkcjonuje dobrze. Co do zajęć to nie trzeba jeździć bo całych Kielcach aby się przedostać innego budynku, ponieważ budynki są obok siebie. Możliwości spędzania wolnego czasu są różne... kina, teatr, muzea,fajne restauracji i puby, filharmonia, duszpasterstwa akademickie, zespoły różne m.in. Zespół Pieśni i Tańca w Kielcach, chór UJK bądź Politechniki Świętokrzyskiej.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru tej uczelni nie żałuję, mieszkania w akademiku również. Poznałam fantastyczne osoby, które prawdopodobnie zostaną u mnie w sercu do końca życia. Co do wyboru tego kierunku... jest naprawdę dobry i jakość kształcenia również, oczywiście nie wszystko jest idealnie, jednak nie zawsze będzie. Poza tym POLECAM.