Żywienie człowieka, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki w porównaniu z liceum bardzo dużo. Przede wszystkim sporo projektów, sprawozdań - praktycznie po każdych ćwiczeniach. Materiały są dostępne z poprzednich lat, notatki pytania na egzamin co wystarczy na zaliczenie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uważam, że zajęcia są na wysokim poziomie. Ćwiczenia są prowadzone ciekawie, mamy możliwości zobaczenia wszystkiego w praktyce, nie tylko nauka teorii. Zaplecze uczelni świetnie rozwinięte.
Organizowanych jest bardzo dużo dodatkowych szkoleń z różnych dziedzin, pod kątem dietetyki (sportowej, ogólnej dla cukrzyków itd,) AutoCAD Photoshop haccp. Sporo tego jest.
Jeśli chodzi o koła naukowe to na uczelni jest prowadzonych wiele badań różnego rodzaju także takich spotkań o różnej tematyce jest również sporo chociaż sama nie uczęszczam.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie zaobserwowałam wyścigu szczurów. Oczywiście są osoby które chcą być najlepsze, ale generalnie wszyscy sobie pomagamy. Z nauką, notatkami, przecieki z egzaminów itd.
Co do wykładowców to raczej można się z nimi dogadać w każdej sprawie, jeśli chodzi o terminy zaliczeń czy oddanie projektów.
Są dostępnie do konsultacji bezpośrednio na uczelni jak i w formie @ a nawet niektórzy telefonicznej. Wiadomo są wykładowcy bardziej 'ostrzy' i mniej.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki tanie jak na Kraków z dobrym dojazdem na uczelnie o ile nie ma korków. Do centrum blisko.