Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 50

Farmacja, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (CM UJ) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok to bajka, w porównaniu z wyższymi latami.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dobrze.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Dużo zależy od asystentów, na których się trafi, niektórzy przyłóż do rany, niektórzy dosłownie znęcają się psychicznie, jest pewna taka asystentka która w każdej grupie znajduje sobie ofiarę nikt z tym nic nie robi, bo każdy się boi.

Jak jest z mieszkaniem?

Ok.

Życie w mieście

Ok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wszystko jest tak zaprojektowane żeby jak najwięcej wyciągnąć kasy od studenta, za warunki, 1 pkt ECTS to 200 zł, jeśli przedmiot ma np 10 pkt to za jego powtarzanie trzeba już płacić 2000 zł, materiał jest chory nie raz NIE do opanowania i zdania w tak krótkim czasie, znam przypadki ze nawet przychodzili ze słuchawkami na egzamin np. z fizjologii były takie osoby co się nimi posługiwały, materiału mnóstwo, znam przypadki że niektóre osoby przepraszam za wyrażenie brały narkotyki żeby zaliczyć, to jest chore. Bardzo stresujące studia, nie można poprawić kolokwium, zasady chore, jeszcze szanują tak jak umiesz, dla niektórych asystentów wartość człowieka mierzy się w osiągnięciach naukowych, czy wynikach egzaminu. Koleżanka nie mogła zdać biochemii to jej powiedziano u nas się wieszali u was też się będą wieszać, ktoś w ogóle powinien reportaż nakręcić o tej uczelni. Jedna została skreślona i miała czekać rok za kare i chciała iść do innego miasta, to jej powiedziano nagle, że nie musi czekać roku. Chodziło oczywiście o jej finanse....no comments, ale uczelnie medyczne niestety maja to do sb ze nie szanują studentów, ponieważ wykładowcy maja wygórowane mniemanie o sobie dużo osiągnęli maja władzę i mogą sobie pozwolić na niszczenie studentów. To jest bardzo bardzo przykre, nie mowie ze wszyscy, zdarzają się tez dobre osoby. Ale mogę mnożyć przykłady , dziewczynie brakowało 1 pkt z jakiegoś przedmiotu, to jej profesor powiedział na dopytce " udowodnić pani ze Pani nie umie czy sama pani rezygnuje ", a pytania nie raz tak skonstruowane podchwytliwe, maja pretensje że się na wykłady nie chodzi, no to kiedy ludzie maja chodzić no kiedy jak cw dużo i non stop orka i non stop trzeba się uczyć. Tak non stop, nie ma czasu na nic, żądają za DUŻO, ludzie ściągają i tak zdają.

Filologia polska, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Masakra, jest tyle nauki, że nikt się nie wyrabia. Część wykładowców nie przykłada się kompletnie do swojej pracy, a jedynie zarzuca nas ogromną ilością materiałów i książek, których nie da się zdobyć w bibliotece.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Raczej słabo, nie orientuję się do końca, bo nie mam czasu na nic poza nauką.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje studentów są raczej dobre, nie spotkałam się z wrogością. Część wykładowców prowadzi zajęcia zrozumiale i ciekawe, a część niestety wywołuje w studentach przerażenie i ich zajęcia nie należą do przyjemnych.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie można znaleźć w przystępnej cenie i bliskiej okolicy, ale trzeba szukać już w czerwcu.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest bardzo w porządku, Kraków to piękne miasto.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Raczej żałuję wyboru tej uczelni, nie pozwala ona mi się rozwijać w kierunku w jakim bym chciała. Spodziewałam się więcej po wybranej specjalizacji, okazała się ona jedynie haczykiem.

Filologia angielska, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok w moim przypadku był dosyć przyjemny. Głównie skupiał się na doskonaleniu wiadomości z liceum oraz wprowadzeniu do przedmiotów, które pojawią się później (literatura, kultura, itp.). Czas nauki w dużej mierze zależy od tego z jaką wiedzą się przyszło. Ogólnie najwięcej czasu poświęca się na nauce słówek oraz szlifowaniu gramatyki. Rok ogólnie przyjemny i dość luźny w porównaniu do kolejnych, które są już zdecydowanie twardszym orzechem do zgryzienia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć w dużej mierze zależy od prowadzącego, na którego się trafi. Niektóre zajęcia skupiały się na hurtowym wykonywaniu zadań z podręcznika, lecz była to zdecydowana mniejszość. W większości zajęcia są inspirujące, skłaniające do myślenia i tworzenia/wyrażania własnych opinii na różne tematy. Jeśli chodzi o zaopatrzenie biblioteki, powiedziałabym, że jest bardzo dobre. Państwo obsługujący w bibliotece są bardzo pomocni i nawet gdy nie mają w zbiorze danego tytułu, chętnie pomagają go znaleźć w innym źródle.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera ogólnie jest bardzo dobra. Zdarzają się pewne wyjątki, ale są to pojedyncze przypadki nie wpływające na całościowe odczucia związane z uczelnią. Wykładowcy i prowadzący zajęcia są bardzo mili, wyrozumiali. Relacje między studentami ciężko określić, ponieważ wszystko zależy od tego, kto jest w grupie.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki uniwersytetu w bardzo dobrym stanie. Mieszka się bardzo przyjemnie, opłaty też nie są wygórowane (ok. 450 zł). W "Za kolumnami" czasem był problem z pralkami, które często lubią się psuć, oraz z odkurzaczami, które ciężko było trafić z powodu ich małej ilości na tak wielu mieszkańców. Kuchnia wspólna na całe piętro (dwie płyty indukcyjne, mikrofala, umywalki). Ogólnie odczucia bardzo dobre, a wspomnienia jeszcze lepsze :)

Życie w mieście

Kraków jednym słowem jest cudowny! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest ogromna ilość organizowanych imprez, spotkań, koncertów, itp., itd. Komunikacja miejska wg. mnie dobra, choć w godzinach szczytu trzeba się przygotować na stanie w korkach (w lato zdecydowanie lepiej wybrać spacer).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru tego kierunku. Świetnie się bawiłam na zajęciach, a też Krakowskiego klimatu nic nie zastąpi.

Filologia polska, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Beznadziejnie. Przez projekt który został narzucony specjalnością nauczycielskiej praktycznie codziennie siedzimy od rana do wieczora na uczelni np. Poniedziałki od 7.30 do 20.15 w tym jedna przerwa na drugi dzień znowu na 7.30 dodatkowo mamy tutoring z prowadzącymi gdzie musimy dogadać się co do spotkań plus jeszcze w tym semestrze odbyć praktykę (tutoring dla dzieci) nie wiem jak uczelnia sobie wyobraża kiedy mamy niby to zrobić. Co do kwestii książek to jest jakiś dramat prowadzący zwykle oczekują opracowań z książek która jest jedna na całą bibliotekę albo w ogóle jej nie ma. Na filologii polskiej książka to niezbędnik wiec coś tu jest nie tak. To dopiero pierwszy rok a będzie tylko gorzej na pierwszym roku według planu studiów mamy najmniej godzin nie chce wiedzieć co będzie później. Porażka coraz więcej studentów rezygnuje na naszej specjalności nauczycielskiej jest tylko 20 osób. Za rok albo do końca studiów prawie nikt nie zostanie jak tak dalej pójdzie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jak już mówiłam zaopatrzenie biblioteki jak widać leży. Poziom zajęć na niektórych przedmiotach jest dziecinnie śmieszny na niektórych student boi się odezwać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami raczej są poprawne choć zdarzają się czasem nieścisłości. Panuje czasem wyścig szczurów. Niektórzy wykładowcy mają złe podejście do studenta.

Życie w mieście

Jeśli chodzi o Up jedyna jego chyba zaleta to dobre połączenie komunikacyjne.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam i żałuję wyboru tej uczelni z całego serca.

Filologia polska, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest bardzo bardzo dużo, praktycznie nie mam czasu dla siebie, jest to przeskok w porównaniu z liceum. Jest ogromna ilość książek do przeczytania. Bardzo trudno jest je dostać, a trzeba przeczytać konkretne wydanie ze wstępem z BN, którego znalezienie nieraz graniczy z cudem. Przykładowo na jeden egzamin z literatury starożytnej miałam do przeczytania 16 książek, z czego większość miała po ok. 200-300 stron. Gdy dochodziły inne egzaminy nauka stawała się trudna, męcząca i niezbyt satysfakcjonująca. Uważam, że studia te są tylko dla ludzi z pasją literacką, których nie przeraża wizja spędzenia 24/7 w księgach staropolskich.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie bibliotek jest na dobrym poziomie, chociaż egzemplarzy często brakuje. Są koła naukowe, konferencje i warsztaty, w których na razie, przez ilość nauki, nie mam możliwości uczestniczyć. Poziom zajęć zależy od prowadzącego, są zajęcia ciekawe, dobrze prowadzone i zrozumiałe oraz takie, na których dominuje stres, a atmosfera nie należy do najprzyjemniejszych. Po zakończeniu studiów widzę wiele perspektyw i możliwości pracy, zarówno jako dziennikarz, nauczyciel, jak i edytor.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Raczej nie spotkałam się ze zjawiskiem „wyścigu szczurów”, lecz pomocą ze strony studentów z grupy, jak i starszych roczników. Gorąco polecam zaprzyjaźnić się z osobami z roku wyżej, ich rady i informacje są niezwykle przydatne. Podejście wykładowców do studentów zależy od prowadzącego i od grupy, zazwyczaj spotykałam się z serdecznością i pomocą ze strony wykładowców, lecz zdarzały się nieprzyjemne sytuacje. Trzeba uważać, być przygotowanym na każde zajęcia, słuchać (albo chociaż udawać, że się słucha) i wszystko powinno przebiegać pomyślnie.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuję mieszkanie blisko uczelni. Orientacyjne ceny mieszkań (3 pokojowych) w Krakowie to między 2000-3000 zł za sam wynajem, plus media ok. 500-600 zł. Sugerowałabym szukanie mieszkania blisko uczelni, by nie marnować czasu i pieniędzy na dojazdy, a także mieć możliwość powrotu w przerwach między zajęciami.

Życie w mieście

Komunikacja miejska w Krakowie jest na bardzo dobrym poziomie. Polecam podróżowanie z aplikacją jakdojade, która wskazuje bezpośrednie połączenia miejsc oraz ewentualne przesiadki. Jest wiele miejsc do spędzania wolnego czasu, od groma centrów handlowych, oryginalnych restauracji i klubów (bardzo często organizowane są imprezy uczelniane, wstęp jest darmowy). Muzea czy kina często oferują duże zniżki dla studentów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Myślę, że nie do końca mogę polecić moją uczelnię. Uważam, że nie jest najlepiej zorganizowana, nagminne są błędy w planie zajęć (np. okazywało się, że zajęcia z dnia następnego zaczynają się za 15 minut), nadrabianie zajęć też leży. Wybrałam Uniwersytet Pedagogiczny ze względu na ciekawy kierunek i specjalizację. Niestety, jak na razie, specjalizacje wydają się jedynie teoretyczne, bo w praktyce wszystkie grupy robią to samo. Niewiele jest zajęć nawiązujących do tego „rozszerzenia”. Skupiają się one jedynie na literaturze i językoznawstwie, a więc na tym co podstawowe, pomijane są specjalizacje edytorskie i komunikacji społecznej, choć dla wielu właśnie ten „dodatek” decydował o wyborze kierunku i uczelni.

Turystyka i rekreacja, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na 1 roku w pierwszym semestrze Zajęcia miałam 2 max 3 razy w tygodniu, potrzebowałam ok 2-3h na naukę tygodniowo. Niektóre kursy były powtórką z rozszerzonych przedmiotów ze szkoły średniej. Nie potrzebowałam żadnych książek.
Zmieniło się wszystko w drugim semestrze, ilość zajęć była optymalna- od pon do pt po ok 8h dziennie. Ok. 2h dziennie spędzałam na naukę po zajęciach.
Na drugim roku jednak było za dużo przedmiotów, zajęcia miałam codziennie od 8 do 18-20. Ponadto, po zajęciach po krótkiej przerwie, która była moim powrotem na mieszkanie i zrobienie kolacji, do 2.00-3.00 spędzałam czas ucząc się, robiąc zadania domowe, projekty. Drugi rok był zdecydowanie zbyt intensywny. Nie radziłam sobie z natłokiem materiału.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć oraz zaopatrzenie biblioteki jest na wysokim poziomie. Ilość kół naukowych oraz różna ich tematyka jest tak poszerzona, że myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.Koło naukowe do którego należę jednak nie jest dla mnie rozwijające. Możliwości rozwoju są ogromne z materiałem który powinnam opanować po zakończeniu kierunku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście wykładowców czasem jest przykre. Niektórzy bardzo źle oceniają, nie są pomocni, wręcz próbują nam wmówić, że nie nadajemy się na te studia, żebyśmy sobie dali spokój. Robią wszystko byśmy nie zdali.
Zdarzają się jednak wykładowcy którzy widać, że są na swoim stanowisku z powołania i z miłości do świata otaczającego.
Relacje między studentami są koleżeńskie. Każdy dba o swoje sprawy, nie przejmuje się innymi, nie ma żadnego "wyścigu szczurów". W razie potrzeby- pomagamy sobie.

Jak jest z mieszkaniem?

Życie w akademiku w którym ja mieszkam jest fantastyczne. Cena wynosi 420 zł. Jednak musiałam zapłacić kaucję przed wprowadzeniem się. Ceny mieszkań są bardzo wysokie, dlatego mogłam sobie pozwolić wyłącznie na akademik. Męczące jest jednak meldowanie się na recepcji przed każdym wejściem na teren akademika. Czasem czuję się jak wróg.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest wszelaka. Pod UP dojeżdżają tramwaje, autobusy. Sam Kraków jest miastem atrakcji- od bary, puby różnego rodzaju i tematyki, po karaoke na które często lubimy chodzić z przyjaciółmi, kawiarnie, restauracje, kopce, parki, muzea, galerie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wiem że UP perfekcyjnie przygotuje mnie na wybrany zawód po kierunku: jako rezydent, stewardessa, pilot wycieczek, przewodnik, pracownik hotelu czy pracownik biura podróży. Jednak dezorganizacja uczelni jest ogromna, a gdy potrzebujemy pomocy z wykładowcą który ma wobec nas nieszczere zamiary - nie możemy liczyć na wsparcie uczelni.

Turystyka i rekreacja, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku było mało zajęć, natomiast na II na uczelni spędzaliśmy śr. 10 h,
Pierwszy rok był mało wymagający

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są prowadzone przez os. Z doświadczeniem co jest bardzo dobre, biblioteka posiada nowe i stare książki ( chociaż ich ilość nie powala), każdy może wybrać koło naukowe lub warsztaty jakie chce (duży wachlarz).
Trudno określić czy będzie praca po studiach w turystyce.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Dobra, przyjazna.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie orientuje się

Życie w mieście

Centrum kultury

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Warto uzbroić się w cierpliwość z załatwianiem niektórych spraw.

Grafika, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku zawsze jest dziko, bo jest nowy rok, nowi ludzie i najprawdopodobniej nowe miejsce. Pierwszy rok wydawał się zapełniony zajęciami, ale zawsze było dostatecznie wolnego. na drugim roku było gorzej, ale duża ilość kawy i energetyków pomogła, polecam nieprzespane noce. Na trzecim roku, mimo teoretycznie małej ilości zajęć, przez pracę i złą organizacje zajęć jest bardzo ciężko cokolwiek zrobić.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Generalnie niektóre zajęcia projektowe są bardzo przydatne, reszta albo niepotrzebne, albo na złym semestrze, albo i to najczęściej bardzo źli prowadzący

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący w 80% oduczają samodzielnego myślenia, jeśli chodzi o wykłady to ok.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki są fajna opcją, ale musisz lubić życie wśród młodych i dzikich ludzi. Jeśli ci się poszczęści, to możesz wynająć mieszkanie ze znajomymi, koszty ok 600 zł za pokój dwuosobowy.

Życie w mieście

Komunikacja jest naprawdę ok, nie ma co narzekać. Likwidują czasem pasującą ci linię, to zależy w którym miejscu Krakowa mieszkasz. W centrum zawsze jest gdzie pójść i zawsze jesteś w stanie coś znaleźć do robienia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nigdy, powtarzam, nigdy nie wybieraj kierunku, bo coś lubisz bardzo robić. Wybierz kierunek, który ci się podoba, bo chciałbyś się tego nauczyć.

Psychologia, Uniwersytet Jagielloński (UJ) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

* psychologia stosowana, WZKS
Pierwszy rok obfitował w ilość przedmiotów, które stanowią niezbędną podstawę dla dalszych etapów kształcenia. Nauki jest sporo — w zależności od możliwości można mieć mnóstwo lub żadnego czasu wolnego — jest to bardzo indywidualna kwestia.
Książek jest dużo i w porównaniu z liceum dość trudnych, można się w nie zagłębiać albo nie ;) Przydają się tez podstawy biologii i (bio)chemii.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nieskończone możliwości! ;) Często trzeba wybierać między dodatkowymi aktywnościami, jeśli ktoś trzyma rękę na pulsie. Kola naukowe, organizacje studenckie i samorząd nie próżnują.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Otwarta, przyjazna, naukowa — chęć dzielenia się wiedza przez większość wykładowców jest wręcz godna podziwu. Są bardzo pomocni również w podpowiedziach w kwestii staży, praktyk itp.
Relacje między studentami określiłabym jako pozytywne, pomocne, mile w ludzki sposób :)
"Wyścig szczurów" na moje oko nieobecny, choć oczywiście wszędzie można znaleźć silnie rywalizacyjne jednostki.
* Opisuję wyłącznie swój kierunek, jako ze brak mi dostatecznych danych nt. innych.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań w Krakowie ostatnimi czasy przybrały kosmiczna wysokość (mniejszej wielkości pokój jednoosobowy o standardzie "ikea" potrafi kosztować 1000 zł), ale wystarczy zaopatrzyć się w chęci i bardzo dużo internetu, żeby znaleźć cos przyzwoitego w dobrej cenie.
Polecam Gumtree i OLX, a także grupy dot. wynajmu na FB.
Czasami warto też rozważyć oferty agencji nieruchomości — jednorazowa prowizja w perspektywie płacenia niższego czynszu najmu przez kilka lat jest do zniesienia :)

Życie w mieście

Komunikacja — czasami zatłoczona, czasami smog, ale generalnie funkcjonuje dobrze. Poza tym mnóstwo rowerzystów. Dojazd na zajęcia nigdy nie stanowił dla mnie problemu, nawet kiedy moje mieszkanie było usytuowane po drugiej stronie miasta.
Opcje spędzania wolnego czasu — do wyboru, do koloru. Imprezy, kina, teatry, Kazimierz, stadiony, baseny, parki, galerie, muzea, pikniki, okresowo wesołe miasteczka, rozmowy z ekspertami, konferencje, zabytki, Zakrzówek, miasteczko AGH, ..... :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Miałam wątpliwości, nie jest idealnie, ale w ogólnym rozrachunku mogę wyłącznie polecić. Świetna uczelnia, dużo możliwości, zaopatrzone biblioteki, dobrze dobrani wykładowcy.

Biotechnologia, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Poziom znacznie wyższy niż na studiach, dużo zajęć i przedmiotów podstawowych, ciężkie dla studentów mających zaległości w przedmiotach takich jak matematyka i chemia, wszystkie potrzebne materiały są dostępne w bibliotece uczelni, myślę że trudności wynikają nie tylko z dużej ilości nowego materiału ale z samego przedstawienia się na tryb nauki 'dla siebie', sesji na którą składa się wiele materiału w krótkim czasie i faktem przedstawiania się na samodzielne życie w dużym mieście

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć wysoki i dużo praktyki, możliwość rozwoju w kołach naukowych, uczestnictwa w konferencjach, udziału w badaniach, szkolenia refundowane przez uczelnie, przedmioty podnoszące znajomość rynku oraz postępowania podczas szukania pracy, stypendia

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje między studentami bardzo dobre, wykładowcy różnie jak wszędzie, niektórzy niezwykle pomocni i ciekawi natomiast inni potrafią na prawdę uprzykrzyć życie i są nie do ruszenia..

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań wysokie ale akademiki wcale nie takie tanie jak na standardy jakie w nim pasują.

Życie w mieście

Niestety uniwersytet ma placówki w wielu oddalonych od siebie miejscach, znajdujących się na dalekich obrzeżach Krakowa, komunikacja w miarę sprawna ale dojazd do niektórych placówek wymaga przesiadek i czasu, po.za uczelnia bardzo dużo możliwości rozrywki i aktywności

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

W przypadku kierunku jakim jest biotechnologia uważam ze UR jest najlepszą uczelnią w Krakowie. Ma na prawdę dużo praktyki co prawda z naciskiem na rośliny ale umożliwia również rozwój w kierunku żywności i zwierząt. Nie żałuję wyboru. Absolwenci tego uniwersytetu są postrzegani bardzo dobrze e oczach pracodawców.

Strony