Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 1

Dietetyka, Uniwersytet Pomorski w Słupsku - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Fizjologia i Anatomia tylko na 1 semestrze. Największy problem ze zdaniem fizjologii, reszta przedmiotów do ogarnięcia. Większość wykładowców dobrze przekazuje wiedzę, udostępnia materiały, szanują czas studentów i da się uzgodnić dogodne terminy popraw/zaliczeń, aby nie pogrążyć się w nauce

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek mało oblegany, zajęcia prowadzone w "normalnych" godzinach poza paroma pierwszymi tygodniami w których panuje natłok zajęć. Ze względu na małą liczebność osób na kierunku bez względu na rocznik nie ma koła naukowego, jednak wykładowcy zachęcają do brania udziału w szkoleniach, kursach i badaniach prowadzonych na uczelni. Warunki zaliczeń przedmiotów są jasne, większość wykładowców jasno określa co może pojawić się na zaliczeniu i jak ono będzie wyglądać. Minusem jest baza biblioteczna - niewygodne godziny pracy i dość mało książek. Sale wykładowe dość przyjemne, ciepłe. Nie trzeba przemierzać dużych odległości pomiędzy zajęciami - wszystkie prowadzone na jednym kompleksie, ew. niektóre laboratoria czy lektorat na kampusie 10 minut spacerem od głównego budynku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy w większości pomocni i przyjaźni, podchodzą do przedmiotu poważnie, ale na spokojnie. Atmosfera na uczelni ogólnie przyjazna, dużo okazji do poznawania nowych osób - częste wydarzenia w klubie studenckim, ze względu na dość małą liczebność kierunków jest większy komfort, łatwiej się poznać.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki są dość w porządku ceny nie są wygórowane, a warunki nie są tragiczne. Osiedle akademickie zadbane, znajduje się na nim biblioteka, sale sportowe, siłownia, boisko.

Życie w mieście

Dla osób spokojnych jest ok. Można wyjść na piwo, klubów raczej nie ma. Dojazdy dogodne - pod główny budynek uczelni dojeżdża dużo autobusów i dość często. Pod kampus tylko dwie linie jednak nie jest to problem ze względu na bliskość od głównego budynku - 10 minut spaceru. Miasto ogólnie bezpieczne, dość ładne i czyste. Galeria handlowa dość dobrze zaopatrzona, kilka siłowni, dużo sklepów.