Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Psychoprofilaktyka, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (UJD) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest okej, da się ogarnąć wszystko bez stresu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek niestety mało przyszłościowy. O pracy po kierunku można pomarzyć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo pozytywnie jest.

Życie w mieście

Bardzo blisko komunikacji, restauracji, barów, kina. W samym centrum także nie ma co narzekać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek bardzo ciekawy, bardzo fajni wykładowcy, jednak kierunku nie wybrałabym ponownie jako coś na przyszłość :(

Psychoprofilaktyka, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku jest dużo zajęć, wszystkiego po trochu od socjologii, po pedagogikę, psychologię, której w następnych latach jest najwięcej, tzn. psychologia z każdej dziedziny ogólna, rozwojowa, kliniczna i zdrowia itd. Natomiast ta wiedza nie jest tak obszerna jak typowo na kierunku psychologia. Praktyki łącznie trwają pół roku. Jest to dość nowy kierunek, który na ten moment jest tylko w Częstochowie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć nie jest bardzo duży i nie jest też nie wiadomo jak niski, nie jest źle. Średnio w grupach na tym kierunku jest ok 20 osób. Z zaliczeniami raczej nie ma problemów. Koła naukowe podobno są, ale nie wiem jak działają. Niestety po tym kierunku jest bardzo ciężko o znalezienie jakiejkolwiek pracy. Dlatego jeśli ktoś się interesuje podobnym tematem, lepiej iść od razu na psychologię. Drugi raz nie wybrałabym tego kierunku, strata czasu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Większość wykładowców jest w porządku. Studenci nie wchodzą sobie w drogę, każdy żyje swoim życiem.

Jak jest z mieszkaniem?

Częstochowa ma 4 akademiki, z czego jeden z nich "Skrzat" jest świeżo wyremontowany. Reszta akademików jest w stanie, w którym da się normalnie funkcjonować. Akademik to przygoda, nigdy nie wiesz na kogo trafisz ale uwierz, nigdy jej nie zapomnisz ;) Ceny nie są mocno wygórowane, do 600 zł maksymalnie za pokój 1 osobowy.

Życie w mieście

Z komunikacją miejską nie ma problemu, są tramwaje i autobusy miejskie. Wszystkie akademiki są obok siebie i 5 min od wydziałów politechniki. Jeśli chodzi o uniwersytet i główny budynek 15min pieszo lub 5min tramwajem, reszta wydziałów uniwersytetu, obok politechniki. Większość czasu studenci spędzają pod "wierzba" czyli placu obok akademików gdzie znajduję się wielkie drzewo. Poza tym jest dużo barów, restauracji, parków i ładnych miejsc takich jak Lisiniec, a tam staw, plaża, bar i deptak przez las.