Wyszukiwarka zadań maturalnych - informacje

Jakie możliwości daje wyszukiwarka?

Wyszukiwarka pozwala na bezpłatne przeszukiwanie szerokiej bazy zadań zaczerpniętych z wydanych do tej pory przez CKE arkuszy maturalnych z biologii. Dzięki kategoryzacji pytań można z łatwością odnaleźć pytania dotyczące tylko interesującego nas działu, bądź też o charakterystycznej strukturze (np. dotyczące formułowania wniosku do doświadczeń, czy rysowania wykresów). Możliwe jest również standardowe wyszukiwanie zadań zawierających w treści interesujące nas hasło. Oprócz tego wyniki możemy zawęzić określając przedział czasowy bądź poziom arkuszy maturalnych. Do każdego pytania przypisana jest również proponowana odpowiedź zaczerpnięta z oficjalnego klucza. Wyniki naszych wyszukiwań możemy zapisać na swoim koncie i wrócić do nich w dowolnym momencie. Istnieje także możliwość wydruku dowolnej strony wyników, zarówno samych zadań, odpowiedzi jak i zadań z odpowiedziami. Te dodatkowe opcje dostępne są poniżej listy z wynikami. Opcja zapisywania dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Baza pytań

Baza pytań, którą można przeszukać obejmuje arkusze maturalne z biologii na poziomie rozszerzonym i podstawowym. Aktualnie wprowadzone zostały pytania z arkuszy 2010-2019, łącznie z dostępnymi arkuszami czerwcowymi i sierpniowymi. Daje to 1376 zadań nie licząc duplikatów zadań z różnych matur (ostatnia aktualizacja 29 października 2019 r.). Wszystkie arkusze, zarówno zawarte w bazie jak i nie, czerwcowe, sierpniowe oraz próbne, dostępne są w wersji oryginalnej (pdf) pod adresem: biologhelp.pl/materialy-do-matury.

Ale to nie koniec!

Zarówno baza jak i wyszukiwarka będą nadal rozwijane. Sukcesywnie wprowadzone zostaną kolejne arkusze maturalne oraz dodatkowe funkcje systemu, które poszerzą zastosowania wyszukiwarki zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wszelkie uwagi dotyczące wyszukiwarki proszę zgłaszać poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie biologhelp.pl/autorzy-kontakt.