Wyszukiwarka zadań maturalnych - informacje

Jakie możliwości daje wyszukiwarka?

Wyszukiwarka pozwala na bezpłatne przeszukiwanie szerokiej bazy zadań zaczerpniętych z wydanych do tej pory przez CKE arkuszy maturalnych z biologii i z chemii. Dzięki kategoryzacji pytań można z łatwością odnaleźć pytania dotyczące tylko interesującego nas działu, bądź też o charakterystycznej strukturze (np. dotyczące formułowania wniosku do doświadczeń, czy rysowania wykresów). Możliwe jest również standardowe wyszukiwanie zadań zawierających w treści interesujące nas hasło. Oprócz tego wyniki możemy zawęzić określając przedział czasowy bądź poziom arkuszy maturalnych. Do każdego pytania przypisana jest również proponowana odpowiedź zaczerpnięta z oficjalnego klucza.

Bazy pytań

Bazy pytań, które można przeszukać obejmują arkusze maturalne na poziomie rozszerzonym i podstawowym, łącznie z dostępnymi arkuszami czerwcowymi, sierpniowymi i ewentualnymi innymi dostępnymi terminami. Aktualnie wprowadzone zostały pytania z arkuszy, zbioru zadań CKE oraz informatorów maturalnych z lat 2010-2021 dla biologii oraz arkuszy, zboru zadań CKE i informatorów z lat 2014-2021 z chemii. Dodatkowo od niedawna dostępne są również wybrane zadania autorskie wydawnictwa Biomedica zarówno z biologii jak i z chemii. Daje to 1783 zadań z biologii i 1175 zadań z chemii (po redukcji duplikatów ze starych matur - opcja dostępna w bazie - odpowiednio 1719 i 1126 zadań) - ostatnia aktualizacja 2 listopad 2021 r.). Wszystkie arkusze maturalne z biologii, zarówno zawarte w bazie jak i nie, czerwcowe, sierpniowe oraz próbne, dostępne są w wersji oryginalnej (pdf) pod adresem: biologhelp.pl/materialy-do-matury.

Ale to nie koniec!

Zarówno bazy pytań jak i wyszukiwarka będą nadal rozwijane. Sukcesywnie wprowadzone zostaną kolejne arkusze maturalne oraz dodatkowe funkcje systemu, które poszerzą zastosowania wyszukiwarki zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wszelkie uwagi dotyczące wyszukiwarki proszę zgłaszać poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie biologhelp.pl/autorzy-kontakt.