Wyszukiwarka zadań maturalnych - informacje

Jakie możliwości daje wyszukiwarka?

Wyszukiwarka pozwala na bezpłatne przeszukiwanie szerokiej bazy zadań zaczerpniętych z wydanych do tej pory przez CKE arkuszy maturalnych z biologii i z chemii. Dzięki kategoryzacji pytań można z łatwością odnaleźć pytania dotyczące tylko interesującego nas działu, bądź też o charakterystycznej strukturze (np. dotyczące formułowania wniosku do doświadczeń, czy rysowania wykresów). Możliwe jest również standardowe wyszukiwanie zadań zawierających w treści interesujące nas hasło. Oprócz tego wyniki możemy zawęzić określając przedział czasowy bądź poziom arkuszy maturalnych. Do każdego pytania przypisana jest również proponowana odpowiedź zaczerpnięta z oficjalnego klucza.

Bazy pytań

Bazy pytań, które można przeszukać obejmują arkusze maturalne na poziomie rozszerzonym i podstawowym, łącznie z dostępnymi arkuszami czerwcowymi i sierpniowymi. Aktualnie wprowadzone zostały pytania z arkuszy 2010-2020 i zbioru zadań CKE z 2015 r dla biologii oraz arkuszy 2014-2020 z chemii. Daje to 1580 zadań z biologii i 782 zadań z chemii nie licząc duplikatów (ostatnia aktualizacja 8 luty 2021 r.). Wszystkie arkusze maturalne z biologii, zarówno zawarte w bazie jak i nie, czerwcowe, sierpniowe oraz próbne, dostępne są w wersji oryginalnej (pdf) pod adresem: biologhelp.pl/materialy-do-matury.

Ale to nie koniec!

Zarówno bazy pytań jak i wyszukiwarka będą nadal rozwijane. Sukcesywnie wprowadzone zostaną kolejne arkusze maturalne oraz dodatkowe funkcje systemu, które poszerzą zastosowania wyszukiwarki zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wszelkie uwagi dotyczące wyszukiwarki proszę zgłaszać poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie biologhelp.pl/autorzy-kontakt.