Zdolni do pomocy - darmowe korepetycje online

W związku z zamknięciem szkół w ostatnim czasie stypendyści i absolwenci programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci podjęli inicjatywę zorganizowania bezpłatnych korepetycji online dla uczniów z całej Polski. Poniżej więcej informacji o tym wspaniałym przedsięwzięciu oraz jak skorzystać z tej pomocy.

AKTUALIZACJA
Projekt został zawieszony

Słowo o organizatorach

O Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci pisałem już w ramach przedstawienia ich programu stypendialnego (zobacz artykuł). Fundusz zrzesza pasjonatów oraz wybitne osobistości z różnych dziedzin nauki i sztuki, organizując programy warsztatów, wykładów i obozów naukowych dla uzdolnionych uczniów w różnym wieku. Daje przez to młodzieży niezwykłe możliwości rozwoju i pogłębiania swoich pasji. To właśnie aktualni stypendyści oraz absolwenci programu Funduszu wyszli z inicjatywą podzielenia się swoją pasją i wiedzą z uczniami, którzy potrzebują pomocy w nauce. Program darmowych korepetycji prowadzony jest pod hasłem "Zdolni do pomocy". Jako, że stypendyści Funduszu są szeroko uzdolnieni korepetycje mogą dotyczyć nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych (np. matematyki, biologii, chemii, języka polskiego, języka angielskiego) na poziomie szkoły podstawowej lub średniej. Dodatkowo, stypendyści udzielający korepetycji mają do dyspozycji wsparcie konsultantów w postaci studentów bądź naukowców z poszczególnych dziedzin, tak aby odpowiedzieć również na trudniejsze pytania. Korepetycje odbywają się zdalnie, online - można umówić się na rozmowę, wymianę wiadomości mailowych bądź kontakt w innej formie.

Jak skorzystać z darmowych korepetycji?

Aby skorzystać z pomocy stypendystów Funduszu należy:

  1. Przejrzeć listę dostępnych korepetytorów. Lista dostępna jest pod adresem: fundusz.org/x/korepetycje. Każdy korepetytor ma w opisie zaznaczone dziedziny jakimi się zajmuje oraz na jakim poziomie edukacji udziela pomocy. Ponad to u góry strony widoczne są zakładki pozwalające wybrać korepetytorów zajmujących się interesującym nas zagadnieniem bądź etapem edukacji.
  2. Kliknąć na imię wybranego korepetytora. Pojawi się wtedy pełny opis, który załączył wolontariusz oraz lista przedmiotów, z których udziela korepetycji. Dostępna będzie również informacja, czy dany korepetytor pomaga również uczniom w klasie maturalnej i na jakim poziomie.
  3. Napisać zgłoszenie. Zgłoszenie należy wysłać mailowo na adres kontaktowy skopiowany z opisu wolontariusza. Jako tytuł maila należy wpisać "Korepetycje – swoje imię", podając swoje imię. W treści maila należy się przedstawić, napisać kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach. Ważne jest aby podać na jakim etapie edukacji jesteś i z jakim materiałem, zagadnieniami, zadaniami masz problem i chciałbyś popracować.

Informacje o inicjatywie dostępne są na stronie:

Zachęcam do korzystania z z pomocy stypendystów Funduszu. Są to ludzie z pasją, być może wspólna praca da Wam inne spojrzenie na naukę i pozwoli poznać oraz rozwijać swoje własne pasje.