Automatyka i Robotyka, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (ATH) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki trochę większa, na pierwszym roku był czas na chór 6 h w tygodniu i pracę dorywczą w ciągu tygodnia, weekendy dla siebie. Najtrudniejsze przedmioty rozłożone na różnych semestrach. ludzkie podejście wykładowców. Chętni do pomocy i wyjaśnienia. Książek nie trzeba wypożyczać. Przez 5 semestrów przydały się dwie w pdf, bez których i tak by się obeszło. Możliwość zdobycia certyfikatów np z programowania PLC czy monitoringu w ramach dobrych ocen z przedmiotów certyfikowanych.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest (rozmawiając ze znajomymi z innych uczelni) wysoki. Ze względu na niewielką uczelnię łatwo o dofinansowania. Mało chętnych na Erasmus+, dlatego jest dużo środków na to. Studia pozwalają na pracę na ponad pół etatu jednocześnie (wolne weekendy) dzięki czemu można przełożyć wiedzę praktyczną na teoretyczną i odwrotnie.
Biblioteka jest wystarczająca na potrzeby zajęć. Łatwo o pracę po i w trakcie studiów (kontakt z pracodawcami, a Bielsko to miasto przemysłowe).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wszyscy są pomocni, można liczyć na rocznik wyżej, zachowuje się wspólne relacje na uczelni, a poza uczelnią wspólne wypady na piwo czy narty licznymi grupami. Wykładowcy dają możliwości poprawy. Często idą na rękę jeżeli widzą że komuś zależy.

Życie w mieście

Komunikacja miejska nie jest najlepsza. nocne życie tylko w weekendy. Uczelnia znajduje się u podnóża gór, także w przerwach można iść na Kozią Górkę posiedzieć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam, bo w porównaniu do innych uczelni jest zachowany poziom, nie chce się każdego wywalić na siłę. Dziekani pomagają nawet jeżeli ktoś przekroczy dług ECTS o 1 czy 2 punkty. Jest czas na wszystko. To od nas samych zależy ile wynosimy.