Automatyka i Robotyka, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (ATH) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W porównaniu ze szkołą średnią, trzeba poświęcić przynajmniej 1h dziennie nauki więcej. Przynajmniej 1.5h. Literatura jest zależna od przedmiotu, ale do każdego liczmy średnio 2-3, które są wystarczające.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone są w sposób zrozumiały, biblioteka jest wystarczająca dla zagadnień poruszanych na zajęciach. Konferencje w ramach kół naukowych. Warsztaty dobrze wyposażone (przy dobrych ocenach można zdobyć certyfikaty firm, na których urządzeniach pracujemy).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są bardzo wyrozumiali. Zawsze trafi się wyjątek, ale w porównaniu do kolegów z innych uczelni jest znaczna różnica. Jeżeli ktoś chce się nauczyć, to wykładowca będzie gotów po godzinach go nawet prowadzić za rączkę, żeby tylko były z tego duże efekty.

Życie w mieście

Komunikacja miejska - autobusy. Około 20 min drogi autobusem z akademika. W pobliżu uczelni dużo mieszkań do wynajęcia. Wolny czas można spędzić w górach (Uczelnia jest przy samym zboczu Koziej Góry). Do tego oczywiście bary i knajpy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam, bo mniejsza uczelnia bardziej szanuje sobie studenta.