Bezpieczeństwo Żywności, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Przez pierwsze dwa lata jest sporo nauki. To ile czasu trzeba poświęcić na naukę to indywidualna sprawa ja nigdy nie miałam problemów z nauką i nie ślęczałam nad książkami raczej. Ogólnie jeśli nie jesteś totalnym tłukiem to myślę, że sporo wolnego czasu jest. Wg. mnie nie jest ciężko.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Mój rocznik był pierwszym rokiem, w którym otwarto ten kierunek więc dużo na nas testowano. Biblioteka +, na wydziale są różne koła, szkolenia tematyczne płatne prowadzone przez firmy zewnętrzne. Są to studia I stopnia więc później można iść na magisterkę na jakiś inny kierunek bądź zacząć pracę (polecam tryb praca + mgr zaocznie). Po bezpieczeństwie jesteś ukierunkowany na pracę w przemyśle spożywczym ew. w sanepidzie. Dział jakości, dział R&D więc warto przemyśleć czy chce się w tym pracować i czy w miejscu w którym planujemy żyć są takie zakłady. W samej Warszawie chyba nie jest lekko bo firmy produkcyjne są poza miastem więc dojazdy :)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera bardzo dobra, podejście prostudenckie, miłe panie w dziekanacie, zawsze idzie się dogadać i ogólnie jest dość miło. Wyścigu szczurów raczej nie zauważyłam ale to też zależy od ludzi na roku chociaż to chyba też specyfika uczelni (nie typowo dla karierowiczów?)

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmowałam pokój. Aktualnie koszt wynajmu samodzielnego pokoju na Ursynowie to ok. 900 zł, akademik taniej oczywiście i zagwarantowane bardziej studenckie życie, dostęp do notatek, szerokie grono znajomych

Życie w mieście

Warszawa duże miasto, jak dojadę, google i wszystko jasne :)