Bioinformatyka, Politechnika Poznańska - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki na pierwszym roku nie ma dużo. Jest to w pewnym stopniu wprowadzenie do studiów, dość lekkie. Jest sporo czasu dla siebie, jednak wiele rzeczy trzeba przyswajać samemu.
Najlepszy cyrk zaczyna się na 3 semestrze... (wrócę do tego później).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek jest przyszłościowy (uczysz się tak trudnych i (bez)użytecznych rzeczy, że później ucząc się rzeczy realnych (wykorzystywanych w pracy) jest już z górki). Kierunek daje dużo możliwości, możesz się rozwinąć w paru dziedzinach - bioinformatyce, programowaniu, data science czy biotechnologii, kłopotem są puste przebiegi na uczelni - wydawać by się mogło realne przedmioty są prowadzone w sposób kompletnie nieprzydatny, przez to musisz 2 razy przerobić ten sam materiał.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nerdowska, ale jest przyjemnie.

Jak jest z mieszkaniem?

W Poznaniu ceny mieszkań są na akceptowalnym poziomie.

Życie w mieście

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wracając do 3 semestru.
Rozpędzony po 1 roku uderzasz w betonową ścianę (beton to słowo kluczowe). Uczysz się rzeczy, mających swoje uzasadnienie w pracach sprzed 20 lat w językach odchodzących pomału do lamusa (Perl, C) odkrywając w pewien sposób koło na nowo. Natomiast dzisiejsze osiągnięcia są lżone.
Program studiów jest naprawdę ciekawy, jednak sposób jego przedstawienia jest kiepski. Szkoda, ponieważ po niewielkich zmianach mógłby to być świetny kierunek (beton jednak długo schnie).