Biologia, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W I semestrze są przede wszystkim ścisłe przedmioty takie jak chemia i biofizyka (moja grupa trafiła na przyjaznych prowadzących wiec nie było większych problemow ze zdaniem). Morfologia roślin i zoologia bezkręgowców bardzo ciężkie, profesorzy nie pozwalają robić zdjęć wykładów ani notatek też nie opłaca się pisać, bo i tak nie zdąży się nic zapisać. Dużo osób nie zdało z tych przedmiotów i dostało warunek. Nauki naprawdę jest bardzo dużo, a mam porównanie z innymi kierunkami na innych uczelniach. Jeden z prowadzących na wstępie powiedział nam, że jest tu po to aby nas wyeliminować co udało mu się z wieloma osobami. 2 wejściówki w tygodniu, 2 sprawozdania do oddania w tygodniu, ogólnie naprawdę jest ciężko - tym bardziej nie polecam osobom, które chciały poprawiać mature. W następnym semestrze pojawia się botanika systematyczna na której trzeba robić zielnik z wieloma roślinami, ale ostatecznie łatwo zdać ten przedmiot. Dużo mikroskopowania jest na zajęciach co jest plusem, bo łatwiej się czegoś nauczyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wieczne problemy z zapisywaniem się do grup na języki obce i przedmioty humanistyczne - serwer pada. Biblioteka dobrze wyposażona. Możliwość rozwoju po skończeniu biologii - o ile nie planujesz mieć kariery naukowej to nie ma sensu studiować tego kierunku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studencki są w porządku, nie ma wyścigu szczurów, pomagają sobie.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam z rodzicami więc nie jestem dobrą osobą do wypowiedzenia się na ten temat.

Życie w mieście

Oczywiście dużo imprez, wydziały uczelni są porozrzucane po mieście co jest niewygodne. Wydział biologii na zadupiu, z przystanku na uczelnie 10 min drogi spokojnym krokiem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam, żałuje zmarnowania roku życia na tym kierunku.