Biomedycyna, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W porównaniu z liceum jest to zupełnie "inna bajka", co jest raczej zupełnie naturalne na nowym etapie nauki. Duży nacisk położony jest na wiodący przedmiot kierunku - biologię molekularną, w pierwszym semestrze także na chemię ogólną i organiczną, histologię i anatomię, w drugim zaś - biochemię, biofizykę i cytologię. Dla osoby lubiącej ścisłe przedmioty ilość nauki na pewno nie będzie przytłaczająca - dobra organizacja czasu pozwoli na dużo wolnego. Studia, jako całkiem nowe, działają jeszcze jako jednostopniowe - jednak plan magisterki rozszerza naukę do dziedzin takich jak onkologia, genetyka, biomedycyna sądowa. Ogółem, bardzo różnorodny i obiecujący kierunek.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są w części dwujęzyczne, dodatkowo istnieje przedmiot - terminologia biomedyczna w języku angielskim, jako fakultet także hiszpańskim/włoskim/rosyjskim/niemieckim, działają koła naukowe, jest wiele projektów, praktyki wakacyjne, Erasmus. Kierunek jako jedyny w Polsce jest niezwykle wręcz rozwojowy i przyszłościowy, daje wykształcenie naukowe, mogące być wykorzystane na wielu polach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo młoda kadra naukowa wprowadza atmosferę sympatyczną i dość swobodną (oczywiście bez przesady ;)), a "kameralność" kierunku (obecnie trochę ponad 20 osób na roku) sprawia, że czujemy się trochę jak rodzinka ;)

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik w pokoju 2-os. to koszt rzędu 500 zł/msc, stancje - w zależności od komfortu mieszkania i lokalizacji - są w podobnej cenie. Akademik rzecz jasna tętni życiem, jest miejscem spotkań i współtwórcą wielu świetnych wspomnień!

Życie w mieście

Lublin to miasto bardzo przyjazne młodym, szczególnie studentom. liczne zniżki, jak choćby w taksówkach, barach, kinach, aż się proszą o wykorzystanie ;) Dodatkowo miasto tętni życiem, kamieniczki przy Bramie są piękne, sama starówka bardzo klimatyczna, barów i klubów (no i galerii handlowych) - do wyboru, do koloru :) Nie wspominając już o takich atrakcjach jak park trampolin, Aqua Lublin czy wielkie lodowisko zimą... Nic tylko mieszkać!

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Baaaardzo polecam, zarówno miasto, uczelnię, jak i - przede wszystkim - kierunek. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i nawet wcześniejsze myśli o poprawie matury i "drugim podejściu" na kierunek lekarski odeszły w niepamięć. Odnalazłam się tu świetnie i polecam biomedycynę całym sercem! :)