Biomedycyna, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Duży przeskok z liceum, ale materiał do nauki bardzo ciekawy i przyjemny, jeśli się przyłożymy i będziemy systematyczni, wiec jeśli się dobrze rozplanuje czas spokojnie można kontynuować hobby i mieć wolny czas.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, bardzo dużo zajęć praktycznych w laboratorium, wiele kołek naukowych oraz projekty naukowe. Biomedycyna to kierunek przede wszystkim dla ludzi ambitnych i kreatywnych, którzy chcą się rozwijać, chcą być częścią rozwoju nauki i medycyny. Możliwości po zakończeniu tego kierunku jest wiele, to już zależy od osoby. Biomedycyna daje wiele dróg rozwoju i zachęca do rozwijania siebie, wiedzy i swoich umiejętności, popycha do kreatywnego myślenia, do wyjścia poza schemat myślenia, że poza lekarskim nie ma innych dobrych, przyszłościowych kierunków. Jest ro kierunek bardzo przyszłościowy zarówno w Polsce jak i przede wszystkim za granicą.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie panuje tutaj wyścig szczurów, gdyż cały rok liczy zaledwie max 30 osób. Funkcjonuje tutaj bardziej tryb klasy jak w liceum - przyjazna atmosfera i cały rok pozostaje w bliskim kontakcie.

Życie w mieście

Dobra komunikacja miejska, do różnych katedr można chodzić zarówna na piechotę jak i jechać autobusem, a wolny czas można tutaj spędzać na więcej sposobów niż tego wolnego czasu rzeczywiście mamy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Biomedycyna w Lublinie jest to jedyny taki kierunek w Całej Polsce, który ma zaledwie 2 lata i liczy 40 studentów biomedycyny w całej Polsce, jest to kierunek dwujęzyczny i przede wszystkim przyszłościowy i rozwijający! Ja bardzo polecam!