Budownictwo, Politechnika Świętokrzyska - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest więcej niż w liceum ale też nie ma jakiegoś ogromnego przeskoku. Na pierwszym roku jest w miarę umiarkowanie schody zaczynają się dopiero na 2 i 3 później już jest coraz mniej. Jeśli ktoś ma predyspozycje do matematyki, lubi obliczenia i logiczne myślenie to nie będzie miał problemów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Co do zajęć dodatkowych, konferencji itp niestety nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie brałem w nich udziału ani się tym nie interesowałem. Ze znalezieniem pracy w zawodzie nie ma żadnego problemu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Uważam że atmosfera jest bardzo dobra. Nie było żadnego wyścigu szczurów lecz zdarzały się jednostki które to psuło. Podejście wykładowców do studentów uważam za bardzo dobre. Wykładowcy rozumieją studentów i w wielu przypadkach robią mały ukłon w ich stronę.

Jak jest z mieszkaniem?

Ja osobiście mieszkałem w akademiku i nie miałem z tym żadnego problemu. Był czas na zabawę ale i nie było problemu z znalezieniem czasu i chwili spokoju na naukę. Ceny akademika zmieniły się odkąd ja mieszkałem ale wydaje mi się że graniczą gdzieś w okolicach 300-400 zł oraz obecnie akademiki mają bardzo wysoki standard. W porównaniu do mieszkań gdzie zwykła kawalerka oddalono od uczelni kosztuje 1000 zł najlepszym wyborem jest akademik.

Życie w mieście

Miasto Kielce jest co prawdę małe ale cały czas się rozwija. Przybywa różnych rodzaju atrakcji festiwali itp. Komunikacja miejska jest dość dobrze zorganizowana wokół uczelni więc nie ma problemów z dojazdem nawet od oddalonej części miasta.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli chodzi o zmianę uczelni to na pewno nie żałuję bardzo miło wspominam czas tam spędzony. Najważniejsze jest to co człowiek chce robić w życiu i dobrze wybrać kierunek studiów.