Dietetyka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W pierwszym semestrze bardzo dużo nauki i bardzo mało wolnego czasu, w drugim semestrze jest trochę większy luz ale nauka nadal jest.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, wiele przedmiotów jak np anatomia bardzo ciekawie jest prowadzona, z niektórymi zajęciami trochę inaczej. Jest dużo konferencji na które można się zapisywać związanych z moim kierunkiem, co do pracy po nie wiem, ale myślę ze te studia dobrze przygotują mnie do pracy w zawodzie, już na pierwszym roku mamy dużo praktyk itp.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest super atmosfera, może to akurat ja trafiłam na takich ludzi ale są mega mili, pomagamy sobie w zrozumieniu wielu rzeczy, nie ścigamy się kto będzie lepszy. Wydaje mi się ze kontakt z wykładowcami tez jest ok, niektórzy są bardzo mili.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w akademiku i płace 322 zł miesięcznie, a standard jest naprawdę ok w porównaniu np. z Warszawą.

Życie w mieście

Karta miejska kosztuje 40 zł na miesiąc, autobusów jest sporo można dojechać prawie wszędzie bezpośrednio. Ogólnie miasto jest ładne ale jednak nie jest ono takie wielkie i nie bije swoim ogromem. Łatwo się w nim zorientować co gdzie i jak:)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Najpierw z niechęcią tu szłam zważając na odległość (mieszkam pod Warszawą i mam tu swojego chłopaka) na szczęście studia te mnie na tyle zadowoliły ze nie żałuję wyboru :)