Ekonomia, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki w porównaniu z liceum mniejsza, jak człowiek jest sprytny to większość zaliczy małym nakładem pracy. W porównaniu do następnych lat na pierwszym roku najmniej interesujące i wymagające przedmioty. Niepotrzebne przedmioty rolnicze co semestr, które można byłoby zastąpić czymś przydatniejszym.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć zależy od wykładowców, większość jest pozytywnie nastawiona na studenta i prowadzi swoje zajęcia w sposób interesujący. Zaopatrzenie biblioteki jest na dobrym poziomie, student znajdzie wszystko czego potrzebuje. Co jakiś czas odbywają się konferencje i warsztaty w których udział mogą wziąć chętne osoby. Jest sporo kół naukowych więc student może rozwijać swoje pasje. Uczelnia daje możliwość rozwoju jeśli chce się z tego skorzystać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście wykładowców do studentów jest z reguły pozytywne, między studentami też raczej nie ma rywalizacji, chociaż zdarzają się wyjątki:)

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój 2-osobowy w akademiku to koszt ok.450 zł, warunki są w porządku (jak na akademik), pokoje bardzo małe.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, z każdego końca miasta da się bez problemu dojechać na uczelnię, chociaż nie jest ona położona w zachwycającej lokalizacji. W wolnym czasie każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na kierunku ekonomia i zarządzanie po 2 semestrze odbywają się praktyki rolnicze, z którymi jest sporo bezsensownej pracy. Warto przemyśleć czy na pewno człowiek chce w każdym semestrze uczyć się przedmiotów rolniczych, które nic nie wniosą do Twojego życia. Poza tym uczelnia bardzo pozytywnie nastawiona do studenta.