Elektroradiologia, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku sporo nauki, anatomia przerasta nie jednego studenta. Kolokwia średnio raz w tygodniu, ale przy dobrej organizacji znajdzie się czas i na zabawę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo zróżnicowany, jedne zajęcia prowadzone na naprawdę wysokim poziomie inne to totalna porażka. Zaopatrzenie biblioteki jest bardzo duże, od 2 lat wypożyczam książki potrzebne do zaliczeń. Duży plus za to, że książki można mieć również na wakacje (w przypadku poprawek we wrześniu).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim kierunku studenci w większości sobie pomagają, tyczy się to również studentów roczników wcześniejszych. Wykładowcy w większości przyjaźni, wysyłają potrzebne materiały na maila.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny kawalerek w Bydgoszczy to koszt około 1200-1600 zł za miesiąc. Pokoje od 600 zł wzwyż.

Życie w mieście

CM jest specyficzną uczelnią, gdyż nie posiada kampusu na którym mieszczą się wszystkie wydziały. Budynki są rozmieszczone po całym mieście. Komunikacja miejska jest bardzo dobra, szczególnie tramwaje, jeżdżą co 5/10 minut w każdą stronę. W mieście jest kilka klubów, kilka pijalni, a co najważniejsze miasto jest bardzo tanie jeżeli chodzi o imprezy.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru uczelni, ani kierunku, ale tez nie polecam komuś kto nie wie co by chciał w życiu robić.