Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest dość ciężko, duży przeskok między tym co było w liceum a tym co jest na pierwszym roku, na wyższych rocznikach też jest dużo pracy, trzeba być bardzo dobrze zorganizowanym i mieć dużo motywacji i samozaparcia, żeby uczyć się systematycznie i nie narobić sobie zaległości.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wykładowcy stawiają nacisk na rozwój w kierunku pracy w aptece, rzadko zwracają uwagę na możliwość rozwoju w innym kierunku. Bardzo trudno wyjechać na Erasmusa, w sumie uczelnia nie pomaga, a nawet w pewnym stopniu uniemożliwia. Z praktykami wakacyjnymi jest podobnie, robione za granicą nie podlegają zaliczeniu i tak trzeba robić praktyki w kraju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścigu szczurów raczej nie ma, koledzy z roku bardzo pomocni, wykładowcy zależy który, jak to w takiej grupie. Są tacy, którzy dla studenta zrobili by wiele, są tacy którzy uważają studentów za zło konieczne i muszą im udowodnić, że nic nie potrafią.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik w przedziale 250-400 zł.

Życie w mieście

Zależy od ludzi na jakich się trafi, przez rok jest ok, w późniejszych latach raczej nudno i mało rzeczy do zwiedzania/ rozrywek. Centrum jest bardzo skondensowane- można wszędzie dotrzeć na pieszo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dla ludzi którzy nie potrzebują robić wielu rzeczy jak najbardziej godne polecenia. Osobom, które chcą być w dużym mieście z możliwościami rozwoju na różnych płaszczyznach zdecydowanie odradzam.