Higiena stomatologiczna, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr dość ciężki ze względu na zmianę trybu uczenia, nauczenie się robienia notatek, przejście w tryb wykładów, seminariów i ćwiczeń. Pierwszy semestr trudny także ze względu na anatomie, ale jak się ją już zda to nic nie jest straszne. Zajęcia ciekawe, w niewielkich grupkach, jest możliwość poćwiczyć na koleżankach i kolegach, później zaczynają się zajęcia kliniczne z pacjentami, ale to dopiero od drugiego roku.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone na wysokim poziomie, asystenci bardzo pomocni, zazwyczaj do zaliczenia przedmiotu/ zdania egzaminu wystarczą notatki z zajęć. Po zakończeniu studiów a także w trakcie istnieje możliwość wzięcia udziału w wielu szkoleniach kierunkowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na higienie nie ma wyścigu szczurów. Z racji tego, ze nabór na rok to tylko 30 osób wszyscy się znają, to trochę jak w klasie w liceum. Z wykładowcami/ asystentami raczej nie ma problemu by się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam już 3 rok w akademiku. Luksów może nie ma, bo mieszkam w pokoju 3 osobowym, mamy kuchnie na piętrze i prysznice na -1- koedukacyjne. Panie sprzątaczki dbają o czystość toalet, kuchni, korytarzy, w pokojach sami sobie sprzątamy, z prywatnością jest troszkę problem, ale mieszkanie w akademiku to wspaniała okazja do poznania ludzi.

Życie w mieście

Warszawa jak warszawa, komunikacja dobra, łatwo dojechać na zajęcia, miejsc do spędzania wolnego czasu też dużo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam, z całego serducha, zajęcia fajne, i istnieje możliwość pracowania już w trakcie studiów, praca praktycznie zaraz po skończeniu studiów.