Iberystyka, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Uczyć trzeba się na bieżąco, bez tego będzie ciężko, zwłaszcza z językiem. Więcej nauki niż w liceum, sporo egzaminów, trzeba się przygotować na mnóstwo informacji, mniej i bardziej ważnych.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Przyszłej pracy nie wiążę z kierunkiem studiów, ma on być bardziej jako pomoc niż podstawa.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo w porządku, życzliwość szacunek.

Jak jest z mieszkaniem?

Za kawalerkę płacimy około 850 złotych od osoby (łącznie ze wszystkimi opłatami, mediami, kablówką, internetem; mieszkamy we dwoje), w niezłym standardzie, ale mniej więcej 30-40 minut od centrum. Ogólnie miesięcznie na życie, niczego sobie nie odmawiając, koszt życia to około 1400-1500 złotych. Przy akademiku/oszczędzaniu czy też odwrotnie - imprezowaniu - ceny te spadają lub rosną.

Życie w mieście

Z komunikacją miejską nie ma większych problemów, jedyne związane są raczej z korkami, protestami, przemarszami, czyli rzeczy niezależne od kierowców. Trzeba sobie do potencjalnegoczasu dojazdu doliczać około 10-15 minut. Większość osób jest raczej życzliwa, jest w miarę bezpiecznie, dużo opcji kulturalnych, imprez, galerii, muzeów, sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję uczelni, innego kierunku dla siebie nie znalazłam. Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje. Wydział wydziałowi nierówny, jednak na ten moment polecam. Jest dużo nauki, ale to akurat sobie chwalę, dobrze wiedzieć, że na oceny faktycznie trzeba zapracować. Jeśli ktoś nie boi się pracy, to polecam. Ale żeby tylko nie straszyć, można spokojnie znaleźć czas na imprezy, domóweczki, wyjścia i inne rozrywki :)